НБУ прогнозує зростання зарплат у найближчі два роки

В Інфляційному звіті Нацбанку України за квітень 2023 року прогнозується зростання середньої номінальної зарплати на 21,9%, а реальної, тобто з урахуванням інфляції, – на 3,7%.

НБУ прогнозує зростання зарплат у найближчі два роки

За прогнозом НБУ, високоінфляційне середовище ще стримуватиме реальні заробітні плати, тоді як номінальні зростатимуть щороку двознаковими темпами. Цьогоріч цьому сприятимуть подальша адаптація реального сектора до роботи в умовах високих ризиків та досить м’яка фіскальна політика. Надалі основним чинником стане збільшення попиту на робочу силу в умовах прискорення економічного зростання.

«Після повноцінного відкриття кордонів значній частині бізнесів доведеться конкурувати за робітників у тому числі і з закордонними роботодавцями, що стане вагомим чинником для подальшого зростання заробітних плат. У зв’язку з цим очікується зростання різниці в зарплатах для мобільної та маломобільної робочої сили», – йдеться в прогнозі.

У 2024 році, за даними НБУ, номінальні зарплати зростуть на 19,2%, реальні – на 5,7%, у 2025 році номінальні на 12,4%, реальні – на 4,3%.

Джерело

Новости Кривого Рога