Не злякалась «чоловічої» роботи після обстрілу: як жінки Криворіжжя долають гендерні бар’єри

Фото ДТЕК Криворізька ТЕС

З початку війни в Україні на ринку праці відчувається значна нестача людей. Це стосується всіх сфер діяльності, і енергетика не виняток. Тому все частіше можна побачити жінок на тих професіях, де роками працювали лише чоловіки. Про це повідомили фахівці ДТЕК Криворізька ТЕС.

Одна з таких жінок – Яна. Влітку цього року вона почала працювати на Криворізькій ТЕС машиністом-обхідником з турбінного обладнання в котлотурбінному відділенні.

Читайте також: На Дніпропетровщині готуються закривати вугільні шахти: які причини

Маючи за плечима 14 років роботи на залізниці, Яна зізнається, що це зовсім інший досвід.

«Це був мій перший робочий день на станції, перша робоча зміна – і вона припала на день після прильоту. До цього я ніколи не була всередині станції. Тож перше, що я побачила в той день, – це значні руйнування. А друге – здивовані майбутні колеги, які питали: «Куди ти йдеш?» А я йшла на своє робоче місце«, – розповідає Яна.

Яна відзначає, що попри упередження, що це робота не для жінок, адже «ну дуже технічна спеціальність», вона не відчуває жодних ускладнень в розумінні виробничих процесів, можливих проблем і їхнього вирішення. Проте фізично часом дійсно буває складно.

Але, каже Яна, для цього є сила колективу і вміння співпрацювати і домовлятися.

«На цій роботі важливо допомагати один одному, адже доводиться керувати механізмами, які самотужки прокрутити майже неможливо. Я дуже вдячна моєму наставнику Максиму, який мене зараз усьому навчає та підтримує в роботі! А далі – впевнена, що для розумної жінки рішення завжди знайдуться. Як то кажуть, була б це у нас найбільша проблема! «, — зазначила Яна.

Її шлях – це приклад того, як жінки долають бар’єри та роблять свій внесок у підтримку енергетичної системи країни.

Раніше ми писали: повернення: у Кривому Розі реалізовують програму з адаптації ветеранів до мирного життя

Джерело

Новости Кривого Рога