Захисники із 129 Криворізької бригади ТрО продовжують відважно боронити країну та знищувати ворога усіма доступними способами – на землі, у воді та із повітря. Для останнього у лавах бригади створили навий підрозділ, із особливими завданнями та призначенням. Саме йому Рада оборони міста на чолі з Олександром Вілкулом передала більше десятка нових потужних дронів. Можливостей цих машин у вправних руках пілотів достатньо для того, щоб нищити не тільки піхоту, а й важку бронетехніку окупантів.
Україно-російська війна довела всьому світові важливість на сучасному полі бою безпілотників. Від «одноразових» FPV-дронів, які собою знищують техніку росіян, до ударних «Байрактарів», які на початку війни знищували цілі колони. Безпілотники допомагають нашим розвідникам та виступають «очами» артилерії.
Воїни із Криворізької 129 бригади ТрО досягли значних успіхів у використанні дронів. Чого варта одна лише група аеророзвідки «Люфтваффе», відео роботи якої бачив уже не один мільйон українців. А починалося історія групи від передачі кількох комплектів БпЛА від міста у липні минулого року.
Час йде, боротьба триває, задач у бригади стає все більше. Нещодавно у її лавах почалося формування нового підрозділу для роботи із БПЛА. Його призначення та завдання поки не розкриваються, першими їх зрозуміють окупанти. На собі. Саме цьому підрозділу Рада оборони міста передала більше десятка нових, потужних квадрокоптерів.
Передані машини – за характеристиками не схожі на знайомі уже всім маленькі та швидкі «Мавіки». Вантажопідйомність нових дронів доволі велика: вони можуть нести на собі фактично будь-які наявні боєприпаси. В залежності від цілей та завдань, закріплювати можуть як один потужний боєприпас, так і одразу декілька малих.
Такі можливості дозволяють надсилати вибухові «подарунки» як скупченням піхоти противника, так і техніці, при чому, навіть сильно броньованій. Для розуміння – саме такі машини завдають неприємностей росіянам на лівобережжі Херсонщини. Самі окупанти прозвали їх «Баба-Яга». Мовляв, літає неначе ступа, а коли зверху – на землі її не чутно.
Втім, як каже очільник новоствореного підрозділу на псевдо «Радник»: «Це лише інструмент в руках наших бійців. Ефективність машини залежить від пілота, оператора та злагодженої роботи самого відділення».
Набирали у відділення бійців, із досвідом пілотування не тільки із Кривого Рогу, а й з усієї України. Має підрозділ і власні навчальні центри. Підготовка в них може тривати від кількох тижнів, до місяців. Все залежить від конкретного борту, цілей та завдання, що стоятимуть перед пілотом.
Серед майбутніх пілотів переданих пташок – досвідчений військовий з позивним «Дядя Вася». На службі чоловік уже більше року. Прийшов звичайним стрільцем, а оператором дрону став пізніше, про що каже: «Світ йде вперед, технології розвиваються. Тому й прийняв рішення опановувати польоти. Важко не було. Але, як і всюди, тут є свої нюанси. Треба постійно удосконалюватися, вивчати нові різноманітні програми, яких раніше не знав».
Варто розуміти, що більшість подібних машин створювалися не для бойових дій. Відповідно, мають вони певні ліміти в польоті. Але в умовах реального бою, зрозуміло, пілотам часто доводиться працювати навіть попри обмеження самої техніки, проявляючи неймовірний професіоналізм. Літати доводиться і у шквальний вітер, і під дією РЕБ – засобів радіоелектронної боротьби.
Передав бойових пташок до арсеналу бригади із Кривого Рогу особисто очільник Ради оборони міста Олександр Вілкул, який зазначив: «Рада оборони передала нашим військовим уже більш ніж 400 дронів та БпЛА різного типу. Із них 140 – для 129 бригади. БпЛА ж для нового підрозділу – вже зовсім іншого рівня із іншими завданнями, які росіяни вже незабаром відчують на собі. Впевнений, що вони обов'язково наблизять нашу перемогу».