Небезпечний весняний відпочинок: на Дніпропетровщині підтвердили вже 9 випадків хвороби Лайма

Щороку в області реєструються сотні випадків хвороби Лайма. Так, протягом 2021-2024 років щорічно фіксували від 100 до 200 заражень. І 2025 рік не став винятком – за перші три місяці вже зареєстровано 9 випадків цього захворювання серед мешканців Дніпропетровської області.

Небезпечний весняний відпочинок: на Дніпропетровщині підтвердили вже 9 випадків хвороби Лайма

«Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) – інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі. Одним із джерел інфекції є годувальники кліщів — невеликі ссавці й деякі види птахів», — зазначили у Дніпропетровському обласному ЦКПХ.
Цікаво, що серед захворілих, до 40% становлять чоловіки, а до 60% – жінки. 
Щоб уберегти себе та своїх близьких від укусів цих небезпечних павукоподібних, особливо під час відвідування лісопаркових зон, дачних ділянок та садівничих товариств, дотримуйтеся простих, але ефективних рекомендацій:
—  Обирайте правильний одяг. Вирушаючи на природу, віддавайте перевагу світлому однотонному одягу з довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла. Голову обов'язково покривайте головним убором. Світлий колір одягу допоможе швидше помітити кліща, до того як він заповзе під одяг.
—  Під час прогулянки проводьте само- та взаємоогляди кожні 2 години. Після повернення додому ретельно огляньте себе та близьких, особливо дітей, звертаючи увагу на шкіру та волосся. Кліщі часто прикріплюються в ділянках з тонкою шкірою – за вухами, на шиї, під пахвами, у паху та під колінами.
—  Якщо ви плануєте привал або нічний сон на природі, обирайте місце, звільнене від сухої трави, гілок та хмизу в радіусі 20-25 метрів. Кліщі полюбляють густу рослинність.
—  Одразу після приходу додому змініть весь одяг та білизну. Ретельно огляньте їх. Не залишайте «вуличний» одяг біля ліжка і тим паче не спіть у ньому. Запам'ятайте: просто витрушування одягу не допоможе позбутися кліщів.
—  Обов'язково застосовуйте спеціальні засоби, що відлякують кліщів (репеленти). Купувати їх слід в аптечній мережі та використовувати відповідно до інструкції. Завжди зважайте на особливості свого організму при виборі та нанесенні препарату, аби уникнути алергічних реакцій.
Дотримуючись цих простих правил ви значно знизите ризик укусу кліща та убезпечите свій відпочинок на природі. Будьте уважні та бережіть своє здоров'я!

Нагадаємо, раніше ми писали, що На Дніпропетровщині фіксують 30 видів комарів, 5 -малярійних: як убезпечити себе та оселю 

Джерело

Новости Кривого Рога