Голова облдержадміністрації — начальник військової обласної адміністрації Сергій Лисак разом з головою Ради оборони міста Олександром Вілкулом провели робочу нараду по ходу ремонтних робіт з розширення реабілітаційного відділення та ремонту укриття в одній з лікарень міста.
У медичному закладі завершені будівельні роботи з реконструкції другого поверху під реабілітаційне відділення на 36 ліжок для поранених військовослужбовців. Готові до відкриття зали для фізичної реабілітації, 15 кабінетів з новітнім реабілітаційним обладнанням. Ведеться підготовка до відкриття відділення.
Голова облдержадміністрації — начальник військової обласної адміністрації Сергій Лисак сказав: «Нове відділення сучасного реабілітаційного центру буде доповнювати та надавати більш якісну допомогу як військовослужбовцям, так і цивільним людям, бо ми зараз кажемо в переважній більшості про реабілітацію військовослужбовців, але також звертаємо увагу і на інших хворих, які теж потребують надання такої медичної допомоги. Упевнений в тому, що до кінця цього місяця, на початку лютого ми введемо в експлуатацію відділення А якщо говорити про реабілітацію, то фактично, що два роки тому на Дніпропетровщині було 4 відділення, де надавалися реабілітаційні послуги. Станом на січень 2025 року таких відділень вже понад 44. Зараз ще одне відділення доремонтуємо в Кривому Розі й закриваємо повністю область. Нове відділення буде відкрите у 2025 році».
Кривий Ріг є госпітальною базою для всього південного напрямку. Лікувальні заклади міста залучено для надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям. Паралельно з тим, проводиться реабілітація бійців.
Зараз у Кривому Розі працюють сучасний Центр реабілітації та 5 реабілітаційних відділень. Також, ще у двох лікарнях тривають ремонтні роботи з розширення відділень реабілітації військових. На базі ще однієї лікарні працює кабінет лікувально-фізичної реабілітації військовослужбовців.
Всього, за час війни — з 2022 року, у Кривому Розі проліковано майже 40 тисяч військовослужбовців.
«Хочу сказати, що ефективною може бути лише співпраця. Це реабілітаційне відділення — класичний приклад співфінансування. 67 млн грн на капітальний ремонт виділила обласна державна адміністрація. Міський бюджет Кривого Рогу це — 35 млн грн. За ці кошти придбано 128-зрізовий комп'ютерний томограф, плюс 9 млн — на меблі. Понад 600 тис. євро — допомогли іноземні партнери. Зокрема, понад 400 тис євро надала на обладнання Чехія, а міжнародна фундація «Rotary International» з Канади та Швеції — близько 200 тис євро. Створюється нове надсучасне відділення, все обладнання — 2024 року випуску. Я вдячний за підтримку керівництву Дніпропетровщини у реалізації цього дуже потрібного медичного проєкту! Наші герої зможуть проходити тут найякіснішу реабілітацію. Допомога надаватиметься за всіма напрямками: і скелет, що дуже важливо, і хребет, і соціальна та психологічна допомога, томограма, УЗД, серце і нирки. Тобто, цілий спектр медичної допомоги», — підкреслив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Реабілітація — одне з найважливіших питань нової ветеранської політики — політики Героїв, що запроваджена у місті з весни 2024 року. Це — підтримка Героїв та їх родин, як в матеріальному, так психологічному й соціальному напрямку. Адже, Захисники та Захисниці потребують відновлення, реабілітації та допомоги в адаптації до цивільного життя.
З 2017 року у Кривому Розі створено та працює один з кращих в Україні Реабілітаційний центр.Тільки за 2024 рік реабілітаційну допомогу отримали більше 2 тис. військовослужбовців, із них прооперовано 670.
Тетяна Хакімова, медичний директор закладу, відзначила: «Ефективна реабілітація необхідна багатьом Захисникам. До нашого Центру надходить хворі, які потребують довготривалої реабілітації. Також, ми впроваджуємо сучасні технології надання реабілітаційної допомоги особам з інвалідністю».