Нова машина для Глеюватського кар’єру: на Центральному ГЗК Метінвесту оновлюють спеціальну техніку

На Центральному ГЗК для гірничотранспортного цеху №1 придбали сучасний опороперевізник HSM 904S німецького виробництва. Техніку будуть використовувати у Глеюватському кар’єрі для побудови ліній електропередач та на інших видах робіт. На оновлення техніки Метінвест направив 10 млн гривень. Про це повідомили у пресслужбі промислової компанії.

Опороперевізник є незамінним помічником гірників та співробітників енергетичної служби. Опори та лінії електропередачі в кар’єрах Центрального ГЗК постійно змінюють своє місце розташування, оскільки їх переносять на безпечну відстань перед проведенням вибухових робіт.

 Нова машина для Глеюватського кар’єру: на Центральному ГЗК Метінвесту оновлюють спеціальну техніку0 Нова машина для Глеюватського кар’єру: на Центральному ГЗК Метінвесту оновлюють спеціальну техніку1

«Ця техніка задіяна в будівництві електричних ліній, необхідних для живлення кар’єрних екскаваторів. Приміром, перед вибухом у кар’єрі ми демонтуємо та вивозимо всі опори, а їх може бути від 10-15 одиниць і більше, на відстань 300-400 метрів від місця вибуху. Потім повертаємо їх назад. Це дуже складна, а іноді ювелірна робота. Екіпажу слід бути вкрай уважними, адже є ризики зачепити опорою інший транспорт, який працює поряд. Завдяки новій техніці такі ризики знижуються, цьому сприяє сучасне обладнання, важелі та система підйому установки», — зазначив начальник технічного бюро ГТЦ №1 Антон Андрющенко.

Читайте також: На ЦГЗК Групи Метінвест продовжують системно оновлювати обладнання для контролю якості продукції та забезпечення безперебійної роботи підприємства.

Нова машина для Глеюватського кар’єру: на Центральному ГЗК Метінвесту оновлюють спеціальну техніку2

Новий опороперевізник зручний в експлуатації. На машині полегшений процес заміни коліс – їх простіше бортувати. Також створені й комфортні умови роботи для машиніста: герметична кабіна не пропускає пил, в ній встановлено зручне крісло та система кондиціонування.

 Спецтехніку будуть використовувати й на інших видах робіт – у теплу пору року для очищення кар’єрних доріг від шматків породи, а зимою для прибирання снігу.

Нагадаємо, що для дробильної фабрики Центрального ГЗК закупили новий інерційний грохот ГІТ 52 МФ. На модернізацію обладнання Метінвест направив 3,7 млн грн.

Джерело

Новости Кривого Рога