О.Вілкул: 1000 днів війни — це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу

19 листопада – 1000-й день з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну. Сьогодні ми згадуємо, який шлях пройдено, дякуємо Захисникам та Захисницям і схиляємо голови перед полеглими Героями та безневинними жертвами війни.

У Кривому Розі відбулася урочиста церемонія покладення квітів до Меморіального комплексу на знак шани та вічної пам’ятіза всіма, хто віддав життя за державу та рідний Кривий Ріг.
Участь у заході взяли військовослужбовці, родини Захисників та Захисниць, в. о. міського голови Юрій Вілкул, ветерани, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул, Почесні громадяни Кривого Рогу.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул сказав: «Сьогодні — тисяча днів героїчної боротьби нашого народу, нашого Кривого Рогу з ворогом. І в цей день, у першу чергу, ми дякуємо нашим Захисникам та Захисницям, які нищать окупантів. Низький уклін кожному з них!
Усі ми пам'ятаємо початок війни. Перші удари по Макулану, перші обстріли житлових мікрорайонів, коли загинула багатократна чемпіонка зі спортивних танців, студентка Дар’я Курдель та працівниця дитячого садка №132 Любов Бацура.
З того часу наше місто пережило понад 100 ракетних і дронових атак. Ми пам'ятаємо всіх наших загиблих земляків — 62 криворіжця. Абсолютно мирні, цивільні люди, яких вбила клята росія. Місто досі оговтується від останньої трагедії, коли загинула майже ціла сім'я – молода мама Олена та троє її дітей – Кирило, Демид і Уляна.
Вічна пам'ять кожному з них. Ми завжди будемо пам’ятати і наших Героїв, і невинних жертв окупантів.
Але, в той же час, ми вистояли всі ці тисячу днів.
Ми пам'ятаємо спробу висадки десанту в аеропорту на другий день війни, ворожі колони з Баштанки, бої за 200 метрів від меж міста… Але завдяки нашим військовим, спільній титанічній праці, ворогу не вдалося захопити Кривий Ріг «з наскоку». З початку війни ми побудували на нашому напрямку понад 300 км протитанкових ровів, 400 ВОПів, РОПів, укріпрайонів. Ворога було зупинено, а потім відкинуто на лівий берег Дніпра.
 
Тисячу днів Кривий Ріг продовжує працювати на Перемогу.
З першого дня війни та кожного дня ми допомагаємо ЗСУ. З початку війни, за сприяння Ради оборони міста, надано військовим пряму допомогу на суму 2 млрд. 509 млн. грн. Це – 679 автомобілів, 1 790 квадрокоптерів, 53 од. БПЛА, 2 880 FPV-дронів, 2 248 од тепловізорів, приладів нічного бачення, іншої оптики, понад 70 тисяч комплектів форм, бронежилетів та іншого обмундирування та багато іншого. Робота триває щодня.
 
У Кривому Розі, для підтримки ветеранів війни та їх родин, ми впроваджуємо нову ветеранську політику – політику Героїв.
Це — і пряма матеріальна допомога від міста, і 70 різних заходів – реабілітаційних, медичних, освітніх, соціальних, з психологічної підтримки, спортивних та інших. На їх реалізацію у 2024 році передбачено понад 500 млн грн.
Максимальна допомога ветеранам, Захисникам та Захисницям в наданні послуг через створений одним із перших в Україні офіс «Я-Ветеран», який надає 624 послуги. З початку його створення офіс надав вже понад 23 тис. послуг ветеранам та членам їхніх сімей.
 
Пам'ять про загиблих Захисників та Захисниць житиме у наших серцях вічно. У Кривому Розі вже встановлено 7 пам’ятників та пам’ятних знаків на честь наших Захисників, іменами полеглих Героїв та на честь військових частин вже названо понад 80 вулиць та інших топонімів, встановлено 681 меморіальну дошку на честь загиблих земляків — і буде встановлено кожному.
Сьогодні разом із криворіжцями поклали квіти до пам'ятників нашим Героям…
 
Допомагаємо та підтримуємо криворіжців. Збережені всі соціальні програми. Більше 50 видів прямої грошової допомоги надається за міською Програмою соціального захисту. Крім того, у Кривому Розі діє унікальна для України програма виплат за пошкоджене окупантами майно. З початку війни такі виплати з міського бюджету вже отримали понад 5800 сімей на загальну суму 175,2 млн грн. У тому числі, 82 сім'ям, чиє житло було повністю зруйновано, місто виділило кошти на купівлю нового.

Безумовно, дай Бог, щоб більше не було жодного «прильоту», але якщо так станеться — то допомогу отримають всі, кому вона буде необхідна.
Зберігається безкоштовний проїзд, понад 40 різних категорій мешканців двічі на рік, отримують безкоштовні набори від міста – уже видано понад 815 тисяч наборів. І ця робота буде продовжена.
 
На початок війни у місті не було укриттів. Ми створили 785 сховищ та укриттів. Завдяки цьому мають можливість працювати школи, дитячі садочки, ДЮСШ, музичні та художні школи, тощо. Крім того, для безпеки криворіжців створено понад 270 Пунктів незламності та 70 модульних укриттів на зупинках.
 
Справжнім викликом для міста стали ворожі атаки на енерго інфраструктуру.
Проведена величезна комплексна робота із зміцнення критичної інфраструктури. Для того, щоб в «блекаути» працювали лікарні, соцзаклади та інші галузі, без яких неможлива нормальна життєдіяльність міста було закуплено та встановлено понад 1000  генераторів різної потужності на об'єктах критичної інфраструктури, котелень, насосних, у лікарнях, школах, Пунктах незламності та інших об'єктах. Нині все це дуже допомагає. Йде робота щодо встановлення газотурбінних генераторів та когенераційних установок на частини котелень.
 
Ми впоралися з викликами після того, як окупанти зруйнували Каховську ГЕС, та забезпечили місто водою.
Фактично, це була техногенна катастрофа, якої не знала сучасна Європа. Тоді понад 800 тисяч мешканців Криворізької агломерації могли залишися зовсім без води. Для того, щоб такого не сталося, до кінця літа 2023 року силами міста та Міськводоканалу реалізували проєкти по перекиданню води з внутрішніх водойм — КРЕСу та Макартів — до Південного водосховища. Було побудовано 3 водогони та насосна станція. Згодом було реалізовано і держпроект "Інгулець — Південне". Місто з водою.
Також пам'ятаємо справжній трудовий подвиг нашого міста після руйнування ворогом Карачунівської греблі. Було дуже складно, частина міста могла опинитися під водою. Але впоралися.
 
Зараз, завдяки заслуженій довірі до нашого міста, разом із міжнародними партнерами реалізуються програми у сфері медицини, енергоефективності, підтримки молоді, грантові програми для підприємців та з багатьох інших напрямків. Так, у співпраці з міжнародними партнерами, зокрема, UNICEF, USAID, Save the Children International, People in Need та іншими фондами створено понад 70 освітніх просторів для дітей та молоді. А в рамках проекту з Урядом Великого Герцогства Люксембург підприємці міста можуть отримати гранти по 10 тис. євро. Це лише кілька прикладів співпраці, таких програм багато. І ця робота триває.
 
Місто, хай і з проблемами, але живе. Це зараз – найголовніше.
Я вдячний усім криворіжцям, хто допомагає Армії та працює на Перемогу.
Низький уклін лікарям, співробітникам ДСНС, вчителям, працівникам комунальних підприємств, соціальним працівникам, людям десятків інших спеціальностей.
Ми всі працюємо і будемо працювати стільки, скільки це потрібно для нашої спільної Перемоги. Слава Україні!».

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу0 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу1 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу2 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу3 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу4 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу5 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу6 О.Вілкул: 1000 днів війни - це 1000 днів спільної Боротьби, Незламності, Віри у наш народ та нашу силу7

Джерело

Новости Кривого Рога