О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу — об’єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів

3 червня у Криворізькому театрі ім. Т. Г. Шевченка відбувся гала-концерт міського челендж-фесту «Весна Рудани-2023», який присвячений 248-й річниці з дня заснування Кривого Рогу. Через війну фестиваль проходив у новому форматі, тривав упродовж двох місяців і зібрав понад 20 тисяч учасників. Учасників гала-концерту фестивалю привітав Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

«З перших днів російської агресії, ми об’єдналися, щоб захистити рідне місто, не дати його захопити й зруйнувати. Ми впоралися — відігнали ворога від своїх кордонів і продовжуємо боротьбу кожен на своєму фронті. Сьогоднішній захід — це ще один доказ, що культурний фронт нашого рідного міста потужно працює на Перемогу! Кривий Ріг вкотре довів, що тут живуть особливі люди, з міцним, залізним характером. Ми підводимо підсумки челендж-фесту «Весна Рудани-2023», присвяченого 248-й річниці з дня заснування нашого рідного Кривого Рогу. На превеликий жаль, цей щорічний традиційний фестиваль у цьому році проходить в умовах війни, але новий формат не зменшив зацікавленості у фесті. Він об’єднав культуру, освіту та спорт. Загалом було проведено понад 180 заходів, учасниками яких стали діти й дорослі. Такі фестивалі єднають людей, надихають на боротьбу та додають впевненості. Ми робимо головне – щоб криворізькі діти, навіть в нинішніх умовах, мали можливість розвиватися. Задля цього, після того як ворога було відкинуто від Кривого Рогу і безпекова ситуація покращилася, було прийнято рішення відкрити для занять офлайн Палаци культури, дитячі центри, музичні та спортивні школи. Дякую кожному учаснику фестивалю, педагогам та батькам наших юних талантів, всім криворіжцям, за те, що ми згуртовані і є потужною силою, що ми віримо і працюємо на нашу Перемогу!», — наголосив Олександр Вілкул.

У рамках фестивалю 66 творчих колективів підтвердили звання «зразковий» та «народний». Також пройшли звітні концерти, різнопланові майстер-класи, художні виставки, театральні вистави просто неба, пізнавальні виїзні екскурсії, спортивні змагання, презентації книжок як криворізьких, так і інших авторів, засідання творчих клубів за інтересами, культурно-масові заходи із залученням фахівців різних галузей знань, представників національних громад, екологічні толоки, виставки робіт криворізьких художників за кордоном та ін. З нагоди відзначення 248-ї річниці міста Кривого Рогу протягом квітня–травня 2023 року в місті було проведено 45 масових спортивних заходів, з яких 14 районних, 26 міських, 3 обласних та 2 всеукраїнських, в яких прийняло участь більше 4 тисячі спортсменів.

Фестиваль «Весна Рудани-2023» вийшов дуже патріотичним. Учасники та глядачі брали участь в благодійних заходах, в аукціонах, донатили на підтримку Збройних Сил України. А у кульмінації фестивалю, у його гала-концерті взяли участь 300 учасників

 

«Рада оборони міста і міська влада роблять все можливе і для підтримки наших військових, і для забезпечення нормального життя та творчого розвитку жителів Кривого Рогу. Протягом всього 2023 року, з урахуванням заходів безпеки,  будуть проходити заходи – і культурні, і освітні, і спортивні», — сказав заступник голови Кривого Рогу Сергій Мілютін.

«За 20 років фестиваль «Весна Рудани» став яскравою подією у культурному житті Кривого Рогу та Дніпропетровщини. Для криворізьких дітей фестиваль – це гарна можливість реалізувати свої таланти та стати яскравими зірочками. Для дорослих артистів фестиваль – це майданчик для обміну досвідом, творче спілкування та гарна нагода обговорити нові проєкти. Всі криворізькі  колективи довели, що вони у відмінній творчій формі», – зазначила Наталя Стрига, начальник управління культури виконкому Криворізької міської ради.

 «Безмежна вдячність відважним та мужнім захисникам і захисницям України, Раді оборони міста, що у нас є така можливість творчо розвиватися й навіть в  цей складний для країни час проводити фестивалі, мистецькі та благодійні акції! Віримо у нашу Перемогу та присвячуємо їй свої виступи й наше натхнення»,  — сказала Маріана Мясоєдова, керівник зразкового театру естрадної пісні «Містер Норд» ПК Інгулець.

Усі учасники гала-концерту отримали дипломи фестивалю. Найближчим часом запис концерту буде транслюватися в ефірі ТРК «Рудана».

О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів0 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів1 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів2 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів3 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів4 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів5 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів6 О. Вілкул: Фестиваль «Весна Рудани-2023», головний меседж якого – Стійкість та віра у Перемогу - об'єднав культурний фронт міста, для мешканців Кривого Рогу було проведено понад 180 заходів7

Джерело

Новости Кривого Рога