5 червня 2023 року голова Ради оборони міста Олександр Вілкул привітав зі 90-річчям колектив Криворізького учбово-виробничого підприємства Українського товариства Сліпих та подякував їм за згуртованість. З нагоди ювілею та за плідну працю подяками були відзначені найкращі криворізькі працівники УТОСу.
«Війна змінила наше життя. Але українці щодня доводять свою незламність. Та кожен працює на своєму фронті, аби наблизити нашу Перемогу. Навіть люди з обмеженими можливостями докладають для цього свої зусилля. Приклад тому — Криворізьке УТОС. Підприємство починало з товарів широкого вжитку, потім успішно освоїли випуск сучасної світлотехнічної продукції. Й ми пишаємося, що криворізьке підприємство одним з перших у Дніпропетровській області налагодило таке виробництво. Усі ми сподіваємось, що після війни це виробництво відродиться з новою силою. Вдячний за вашу любов до міста, стійкість духу, активну громадську позицію. Ви – приклад для багатьох українців! Ми вами пишаємось! Разом – до Перемоги!» — зазначив О. Вілкул.
На сьогодні, криворізький УТОС – це більше 100 працівників, у тому числі, 57 – з інвалідністю, які, у тому числі, на замовлення виготовляють пінопластові вироби, паперові пакети для харчових продуктів та інше. Продукція підприємства користується попитом як у нашому місті, так і за його межами.
Підприємство співпрацює з публічними акціонерними товариствами: ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», «Південний ГЗК», «Центральний ГЗК», «Північний ГЗК», «Інгулецький ГЗК» та ін. Веде зовнішньоекономічну діяльність.
Незважаючи на фізичні особливості, працівники підприємства, здобувають вищу освіту та беруть участь у культурному житті міста. Ними створено прекрасні хорові колективи, які є номінантами та призерами численних фестивалів й конкурсів. Вони також є активними консультантами з питань створення в місті безбар’єрного середовища для осіб з вадами зору.
Міська влада, навіть в умовах воєнного стану робить, усе можливе, щоб підтримати і захистити мешканців міста, зокрема з особливими потребами. З початку поточного року мешканці міста отримали 130 тис. продуктових наборів. Додатково залучено благодійну допомогу від громадських об’єднань. Комунальним транспортом надаються безкоштовні послуги з перевезення громадян.
Коштом Криворізької міської територіальної громади для бібліотек міста щорічно закуповуються друковані видання популярних книг на українській мові, у тому числі шрифтом Брайля. Щороку особам з інвалідністю по зору виділялася матеріальна допомога для участі в культурно-художніх заходах (конкурсах, фестивалях).
Станіслав Порадовський, директор учбово-виробничого підприємства УТОС сказав: «Наше підприємство створене для соціально-трудової та медичної реабілітації людей з інвалідністю. З 2004 року ми почали освітлювати місто Кривий Ріг. І я маю надію, що це буде і у майбутньому, після закінчення бойових дій. Окрім того, ми співпрацювали з багатьма виробництвами різних міст України. У нас працює 57 людей з інвалідністю, де кожен чітко виконує свою роботу. Ми відкриті до пропозицій, готові долучатись до будь-якого виробництва, яке необхідне як місту, так і Україні»
Довідково: У Кривому Розі мешкає понад 34 тисяч людей з інвалідністю, у тому числі 600 — з вадами зору. У місті успішно діє Програма соціального захисту окремих категорій мешканців м. Кривого Рогу, завдяки якій коштом міського бюджету отримують різноманітні допомоги та інші виплати понад 30 тисячі громадян пільгових категорій, серед яких люди з інвалідністю по зору, у тому числі, члени Криворізького учбово-виробничого підприємства УТОС.