Завдяки плідній співпраці з міжнародними партнерами, лише за останні три роки навчальні заклади міста отримали майже двадцять тисяч комп’ютерів та іншого сучасного обладнання, впроваджуються інноваційні методики розвитку дітей.
На базі однієї з гімназій Металургійного району, відбулася робоча нарада щодо підвищення доступності та якості освіти у Кривому Розі за результатами 2024 року.
Під час наради з освітянами Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив: «Важливим напрямком для розвитку освітньої галузі є співпраця з міжнародними партнерами. Кривий Ріг має репутацію надійного партнера і став одним з центрів трансформації освіти для всієї країни, а головне – ми створили додаткові можливості для підвищення якості освіти дітей та молоді».
Зокрема, у рамках співпраці міської влади з Державною люксембурзькою Агенцією з розвитку LUXDEV та люксембурзькою консалтинговою компанією PROMAN за фінансування Урядом Великого Герцогства Люксембург заклади освіти Кривого Рогу отримали в 2024 році 15 954 одиниці різної комп’ютерної техніки. Це — хромбуки, багатофункціональні пристрої, потужні комп’ютери для кабінетів інформатики, інтерактивні панелі та інш. А в цілому за три роки за результатами реалізації освітніх проєктів з міжнародними партнерами заклади освіти міста отримали майже 20 тис одиниць сучасної комп’ютерної техніки, відкрито 22 центри цифрової освіти, 3 комп’ютерні лабораторії, 55 Центрів з подолання освітніх втрат тощо.
Керівник проєкту Великого Герцогства Люксембург «Підтримка та відновлення Кривого Рогу та Криворізького району» Геннадій Русанов сказав: «Дякуємо місцевий владі за сприяння у реалізації цього масштабного проєкту. Якщо підсумувати допомогу Люксембургу у 2024 році, то ноутбук отримав майже кожен сьомий школяр Кривого Рогу і району, а у кожній школі буде облаштовано щонайменше один комп’ютерний клас. У 2025 році ми продовжимо працювати над створенням освітніх можливостей. Зокрема вже закупили сучасне обладнання для профтехів, а також із партнерами будемо створювати освітні центри, облаштовувати укриття у закладах освіти, аби діти могли навчатись і розвиватись».
«Міська влада та Рада оборони міста Кривого Рогу під керівництвом Олександра Вілкула не лише створює нові освітні простори та оновлює обладнання для навчання. Перш за все, мова йде про системну трансформацію системи освіти. Це адаптація навчальних програм під реальні потреби ринку праці, профорієнтація молоді, підвищення кваліфікації викладачів, впровадження європейських підходів з інклюзії та діджиталізація», — зазначив заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін.
У галузі освіти Кривий Ріг плідно співпрацює з UNICEF, USAID, Save the Children International, People in Need, Rotary, SaveED, містами-партнерами — Еспоо (Фінляндія), Дуйсбург (Німечинна) та інш.
У гімназії №103, в якій була проведена робоча нарада, зараз навчаються майже дві тисячі учнів з двох шкіл. Для цього у закладі міська влада облаштувала тимчасове укриття на 1200 місць. В цій гімназії у рамках проєкту з Великим Герцогством Люксембург було облаштовано 2 комп'ютерних класи із високопродуктивними комп'ютерами, чотири навчальні простори отримали інтерактивні дошки, учні та вчителі отримали 228 хромбуків.
Директор гімназії, Олена Юшкіна розповіла: «Я вражена яку увагу від міста отримує освіта під час війни. В школах та дитсадочках побудовані майже двісті укриттів, замінені тисяч вікон, які було вибиті через прильоти, ми отримали понад двадцять тисяч комп’ютерів, впроваджуються курси «STEM» та «Робототехніка». Це важливо, бо наші діти повинні навчатися, розвиватися в комфортних та професійних умовах».
Довідково. Проєкт «Підтримка відновлення Кривого Року та Криворізького району» розпочав свою роботу у Кривому Розі у 2024 році і триватиме 5 років. Він має на меті допомогти місту та району відновитись, а також посилити його економічний потенціал через розвиток освіти та покращення освітньої матеріальної бази освітніх закладів, підсилення місцевого малого і середнього бізнесу, підвищення енергонезалежності та залучення інвестицій. Окрім шкіл, надається допомога закладам профтехосвіти Криворіжжя — ремонтуються укриття, створюються сучасні технологічні лабораторії та майстерні, навчальні заклади отримають автономні джерела енергопостачання – сонячні електростанції з інверторами та акумуляторами. Освітня складова проєкту також передбачає проведення профорієнтаційних заходів та впровадження сучасних інструментів для навчання дітей із особливими освітніми потребами.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»