Обстріл Кривого Рогу 13 червня: стало відомо, які ракети використала рф

Обстріл Кривого Рогу 13 червня: стало відомо, які ракети використала рф0

По Кривому Рогу 13 червня росіяни вдарили ракетою Х-101, яку, за попередньою оцінкою, виготовили у квітні 2023 року. Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

За оцінками експертів, у ракеті Х-101 міститься близько 50 компонентів, які виробляють у інших країнах та надають російській федерації. Андрій Єрмак зазначає, що це не єдиний тип ракет, які росіяни виготовляють подібним чином, співпрацюючи із країнами вільного світу.

Читайте також: Кілька десятків шахтарів не могли піднятися на поверхню внаслідок обстрілу Кривого Рогу 13 червня.

«росія користується недоліками запроваджених обмежень і обходить санкції за допомогою посередників, зокрема, третіх країн. Україна застосувала санкції проти всіх компаній в рф, які виробляють ракети. Саме такі повні санкційні обмеження мають бути і на глобальному рівні проти цих компаній», — наголосив Єрмак.

У Офісі президента також зазначають, що Україна разом із країнами-партнерками працює над посиленням санкцій та експортного контролю держави-терористки.

Нагадаємо, що через атаку рф на Кривий Ріг загинули 12 людей, серед яких одна дитина. 12 жертва померла у ніч проти 14 червня. Це 67-річний чоловік, який отримав опіки 80 % тіла. 14 червня у Кривому Розі оголосили днем жалоби за загиблими.

Джерело

Новости Кривого Рога