Особливості нарахування та стягнення аліментів, в тому числі з безробітних

В Україні достатньо багато сімейних пар в силу певних обставин розлучаються після кількох років подружнього життя та народження однієї чи більше дитини. В більшості випадків діти, після розлучення батьків залишаються проживати з матір’ю (діти після досягнення віку 14 років мають право самостійно обирати місце проживання – з батьком чи матір’ю). Оскільки більшість витрат на утримання дитини несе особа, з якою вона проживає (найчастіше це мати), батько дитини зобов’язаний сплачувати аліменти на утримання дитини до досягнення нею віку у 18 років (якщо дитина навчається в державному закладі освіти – до закінчення терміну навчання, але не більше як до досягнення 23 років). Якщо батько добровільно приймає фінансову участь в утриманні та вихованні дитини він може звільнятися від сплати аліментів.

Як нараховуються аліменти на утримання неповнолітньої дитини

Аліменти на утримання дитини призначаються у випадку відмови батька чи матері (якщо дитина проживає з батьком) примати фінансову участь в утриманні та вихованні дитини. Підставою для призначення аліментів є відповідне рішення суду, яке приймається за зверненням матері чи батька, з яким проживає дитина або відповідна письмова угода, укладена між батьками. Варто зазначити, що аліменти з безробітного батька можна утримати тільки за умови рішення суду, яким чітко визначено грошовий розмір аліментів.

Крім того, за наявності такого рішення суду та відповідного виконавчого провадження можна стягнути заборговану суму аліментів, але не більше як за останні десять років. Вирішити всі юридичні аспекти щодо нарахування аліментів та стягнення їх з боржника, навіть коли останній є безробітним або вважається таким задля уникнення сплати аліментів, можна, заручившись підтримкою кваліфікованих юристів та адвокатів Одеського центру сімейного права. Послуги кваліфікованих юристів Центру допоможуть присудити справедливу суму аліментів та не дозволяють горе-батькові уникнути сплати обов’язкових платежів на утримання його дитини шляхом приховування реальних доходів.

Деякі особливості нарахування аліментів

Порядок нарахування аліментів чітко регламентовано чинним законодавством України, відповідно до якого:

  • розмір аліментів на одну дитину складає 25% від суми офіційного заробітку, на двох дітей – 30 відсотків від заробітку, на трьох чи більше дітей – половини заробленої платником аліментів суми;
  • мінімально рекомендованою сумою до виплати аліментів в 2024 році є сума яка відповідає величині встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років – 2563 грн, віком шести років 3196 гривень;
  • максимальна сума аліментів не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку.

Нарахування та стягнення аліментів з доходів працюючого платника у визначеному законом порядку (у відсотках від заробітку) є обов’язком роботодавця. Водночас розмір аліментів для безробітного батька може бути фіксованим, де суд приймає рішення з врахуванням матеріального становища дитини та добробуту самого платника.

Новости Кривого Рога