З наближенням піку літньої спеки, коли температура повітря сягає небезпечних позначок, нашим чотирилапим друзям теж доводиться не легко. Тому песики та інші домашні тварини, потребують особливої уваги та догляду у цей період.
У денні години асфальт під прямими променями може нагріватися до 50-70°C. Прогулянка у таких умовах за лічені хвилини може призвести до опіку лапок. Перед тим, як виводити хвостика на вулицю потримайте руку на такій поверхні, якщо гаряче вам, то боляче і тваринці.
Ознаки, які можуть свідчити про опік:
— гарячі та почервонілі кінцівки;
— вусань відмовляється йти, підіймає лапи або кульгає;
— поява тріщин, пухирів, мокрих або темних плям;
— тварина постійно вилизує лапи.
Щоб вберегти улюбленця дотримуйтесь простих правил:
— вигулюйте тварин лише вранці (до 9:00) та ввечері (після 19:00);
— обирайте затіненні маршрути, по ґрунтовим дорогам, уникайте асфальту.
— за можливості придбайте захисне взуття;
— використовуйте спеціальні креми для лап як бар'єрний захист.
Що робити, якщо лапки вже обпечені? Негайно перенесіть тварину з гарячої поверхні, промийте лапи прохолодною водою та нанесіть антисептик або пантенол. Після накладіть марлеву пов’язку та обов'язково зверніться до ветеринара для подальшого лікування.
Також тваринам у спеку загрожує ще тепловий удар. У найбільшій зоні ризику: тварини з густою шерстю (хаскі, маламути, перси); брахіцефали (лоскопикі): мопси, бульдоги, перські коти – через особливості дихання; незалежно від породи: старі, молоді, тварини з хворим серцем, а також ті, кого залишили в зачиненій машині або на прямому сонці.
Основні ознаки перегріву:
— язик сильно висунутий, сильне задихання, прискорене дихання;
— змінений колір ясен (можуть бути яскраво-червоними або синюшними).
— тремтіння, апатія, дезорієнтація.
— підвищена температура тіла (вище 40 °C).
— судоми, блювота, розлад травлення.
— втрата свідомості.
Щоб надати першу допомогу перемістіть тварину в прохолодне приміщення або в тінь. Змочіть тіло, лапи та голову прохолодною водою (не крижаною!). Накрийте тварину вологим рушником. Напоїть водою невеликими ковтками. Зверніться до ветеринара, навіть якщо тварині стало краще.
Пам'ятайте, ваші улюбленці повністю залежать від вас. Будьте уважними та відповідальними, щоб їхнє літо було безпечним і комфортним!
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні вперше з’явилися єдині правила для перевезення тварин в автобусах.