Підпал сухостою можуть кваліфікувати як диверсію: у Кривому Розі людям нагадали про небезпеку і відповідальність спалювання опалого листя і не тільки

Осінь у кожного з нас асоціюється не лише з жовто-багряною красою на деревах навкруги. Але є й інша сторона цієї медалі – спалене листя, токсичний дим від нього та серйозні наслідки. Для того, аби їх попередити, у всіх містах експерти працюють на випередження. Кривий Ріг в їхньому числі. Сьогодні у місті пройшов профільний рейд за підтримки працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.

Підпал сухостою можуть кваліфікувати як диверсію: у Кривому Розі людям нагадали про небезпеку і відповідальність спалювання опалого листя і не тільки

Начальник відділу управління якістю атмосферного повітря управління екології виконкому КМР Оксана Полуєхта зауважує, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу. Людям розповідають про те, наскільки спалювання листви небезпечне для здоров’я, шкідливо для довкілля. Через неконтрольовані пожежі можуть статися масштабніші. Рейди охоплять поступово усі райони Кривого Рогу.  

«Крім того, під час воєнного стану такі факти спалювання опалого листя, неконтрольовані пожежі, можуть кваліфікуватися як диверсія. Також є штрафи, адміністративна відповідальність, це як порушення екологічного законодавства і порушення правил благоустрою. Тому сьогодні ми ходимо, розповідаємо людям, як краще повестися з листям. Це компостування, це вже можна просто його складати і вивозити на сміття, але ні в якому разі не можна спалювати», — говорить пані Оксана. 

Через спалювання рослинних залишків забруднюється повітря, можна «заробити» алергію, присутній ризик виникнення ракових пухлин та респіраторних захворювань. Крім цього, знижується родючість ґрунтів, стаються додаткові викиди парникових газів, гинуть тварини та комахи, зникає для них їжа. 1 тонна листя, що тліє = 30 кг чадного газу. 

До слова:

—  За статтею 113 Кримінального кодексу України за спалювання рослинності в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту передбачено позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. 
—  За статтею 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — караються штрафом від 300 до 500  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що опубліковано звіт відносно якості води у Кривому Розі. https://one.kr.ua/news/55576

Підпал сухостою можуть кваліфікувати як диверсію: у Кривому Розі людям нагадали про небезпеку і відповідальність спалювання опалого листя і не тільки1Підпал сухостою можуть кваліфікувати як диверсію: у Кривому Розі людям нагадали про небезпеку і відповідальність спалювання опалого листя і не тільки2Підпал сухостою можуть кваліфікувати як диверсію: у Кривому Розі людям нагадали про небезпеку і відповідальність спалювання опалого листя і не тільки3

Джерело

Новости Кривого Рога