Пил та формальдегід перевищують норму: результати березневого моніторингу стану атмосферного повітря у Кривому Розі

Лабораторія спостереження за забрудненням атмосферного повітря Кривого Рогу підбила підсумки моніторингу якості повітря за березень. Дослідження проводилися на п'яти стаціонарних постах спостереження.

Пил та формальдегід перевищують норму: результати березневого моніторингу стану атмосферного повітря у Кривому Розі

Протягом минулого місяця фахівці ЛСЗА відібрали та проаналізували 2887 проб повітря. Результати показали, що ситуація з деякими забруднюючими речовинами залишається напруженою.

Так, протягом березня фіксувалися перевищення гранично допустимих максимально разових концентрацій пилу на чотирьох постах спостереження та діоксиду азоту на одному з них.

Водночас середньомісячні концентрації таких речовин, як діоксид сірки, оксид вуглецю, оксиди азоту, фенол та аміак, на всіх п'яти контрольних точках не перевищували встановлених санітарно-гігієнічних норм.

Однак, середньомісячна концентрація пилу перевищувала середньодобову гранично допустиму концентраціюна всіх п'яти ПСЗ, варіюючись від 1,33 до 2,00 ГДК. Аналогічна ситуація спостерігається і з формальдегідом. Його середньомісячна концентрація також перевищувала ГДК сер.доб на всіх постах і коливалася в межах 3,33 — 4,67 ГДК.

Індекс забруднення атмосферного повітря в Кривому Розі у березні охарактеризували як високий. Найвищий показник ІЗА зафіксовано на ПСЗ №3 (10,73), що на площі Захисників України в Центрально-Міському районі.

Нагадаємо, що раніше ми писали якою була якість питної води у Кривому Розі.

Джерело

Новости Кривого Рога