Пилу буде менше: цієї весни ще 10 гектарів хвостосховища Північного ГЗК засіяли житом

Пилу буде менше: цієї весни ще 10 гектарів хвостосховища Північного ГЗК засіяли житом0 Пилу буде менше: цієї весни ще 10 гектарів хвостосховища Північного ГЗК засіяли житом1

У 2023 році, попри війну в країні, ПівнГЗК Метінвесту продовжує реалізовувати екологічну програму, направлену на покращення стану навколишнього природнього середовища. Важливою її частиною є комплекс заходів з пилопридушення, зокрема закріплення сухих поверхонь хвостосховища за допомогою злакових рослин. Про це повідомили у пресслужбі промислової компанії.

Використання посівів жита в якості рослинного бар’єру від розпорошування сухих карт хвостосховща на Північному гірничо-збагачувальному комбінаті розпочали у 2021 році. Спочатку це були дослідно-промислові випробування на площі двох гектарів. Екологи підприємства мали впевнитися, що невибаглива до ґрунтів злакова рослина приживеться на піщаних ділянках з високим вмістом мінеральних речовин. На доказ правильних дій фахівців, житні посіви проросли, закріпилися і дали схожість до 95% висіяного матеріалу.

Читайте також: Повномасштабна війна дещо змінила пріоритети співпраці, однак незмінним залишається одне. Метінвестівці роблять все заради свого волелюбного та працьовитого міста. 

Пилу буде менше: цієї весни ще 10 гектарів хвостосховища Північного ГЗК засіяли житом2 Пилу буде менше: цієї весни ще 10 гектарів хвостосховища Північного ГЗК засіяли житом3

Фото пресслужби компанії Метінвест

Мотивовані позаторішнім позитивним результатом, минулого року на Північному комбінаті продовжили застосовувати зелені технології у пилопригніченні, але вже у промислових масштабах. Восени 2022 сукупна площа засіяних житом ділянок хвостосховища складала вже понад 22,5 гектара. А нинішньою весною озимі злаки потішили екологів щільними сходами і міцним корінням. Нині ж вони заввишки понад пів метра і вже заколосилися.

«Аби збільшити площу зеленого щита, цієї весни на хвостосховищі ПівнГЗК ми засіяли ще 10 гектарів корисними злаковими культурами. Застосували метод механізованого посіву, а для покращення схожості разом із зерном внесли до ґрунту добрива для підживлення. За сприятливих погодних умов невдовзі молоде жито зійде і до осені надійно закріпить корінням та стеблами сипучу поверхню хвостів», — розповів начальник відділу охорони навколишнього середовища Північного ГЗК Олексій СТЕПАНЕНКО.

Окрім поширення застосування зелених технологій на підприємстві продовжують використовувати й традиційні заходи з пилопригнічення. На хвостосховищі здійснюють рівномірний намив сухих карт та підтримують проєктний рівень води у гідроспоруді. Також проводять регулярний полив експлуатаційних та службових доріг. Ділянки хвостосховища, які за планом не використовуватимуться протягом двох або більше років, привантажують скельними породами або застосовують для ущільнення поверхні активні зв’язуючі реагенти.

Раніше ми писали: 27 травня у 64 містах України до Європейського дня парків провели толоки. Це всеукраїнський захід, який влаштовує ГО “Будуємо Україну разом”. До масштабної акції доєднався і Кривий Ріг. Місцеву толоку провели у парку “Тернівський” на півночі міста.

Джерело

Новости Кривого Рога