Після обвалення даху «Сучасника», в Кривому Розі почали перевіряти культурно-розважальні установи

Після НП в будівлі колишнього кінотеатру «Сучасник», в Кривому Розі перевірять всі будівлі з масовим перебуванням людей культурно-розважальної сфери, незалежно від форми власності.

Таке рішення було прийнято під час засідання комісії з питань техногенно-екологічний безпеки в день обвалення даху будівлі колишнього кінотеатру «Сучасник».

Комісія прийняла кілька рішень з метою уникнути в подальшому загибелі або травмування людей в культурно-розважальних закладах.

Всім головам райвиконкомів, управління культури, керівникам культурно-розважальних закладів, незалежно від форми власності, дали завдання організувати:

  • перевірку стану несучих конструкцій будівель, дахів, сходів, тощо;
  • очищення від снігу дахи будівель;
  • перевірку технічної документації щодо строків експлуатації об’єктів;
  • забезпечення прохідності основних і запасних виходів, шляхів евакуації;
  • проведення інструктажу персоналу об’єктів щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій або небезпечних подій.

Все це необхідно зробити в термін до 15 січня.

Крім цього, комісія прийняла рішення і доручила голові Металургійного райради Геннадію Шаповалову з залученням відповідних організацій організувати заходи щодо встановлення власників будівлі і попередніх причин її руйнування.

Також, комісія прийняла рішення звернутися до правоохоронних органів з метою недопущення сторонніх осіб на місце обвалення, організувати охорону будівлі до прибуття її власника.

Відзначимо, що в п’ятницю, 4 січня, охорони волі будівлі наш кореспондент не бачив, а от дітей, які безперешкодно піднімалися на руїни колишнього кінотеатру, бачив.

Ніяких обмежувальних предметів навколо будівлі немає, тільки залишки стрічки розвиваються на найближчих дерев, куди їх причепили ще в день обвалення.

На самій будівлі по периметру написано балончиком «Обережно !!! Обвал !!!». Перехожим біля «Сучасника» необхідно побоюватися провалитися у відкритий люк, яких навколо будівлі дуже багато і не всі вони «прикриті» шинами і фанери. Тому слід бути гранично уважними і обережними, якщо проходите в центрі Кривого Рогу мимо будівлі колишнього кінотеатру «Сучасник».

Нагадаємо, що 28 грудня, близько полудня впав дах і стіни колишнього кінотеатру «Сучасник». На момент обвалення в будівлі знаходився один сторож. Він не постраждав.

Приміщення біля року не експлуатувалася, а 28 грудня обрушилася третя частина його площі. Зокрема, повідомляється, що сталося часткове руйнування перекриття даху та конструкцій триповерхового будинку на площі орієнтовно 1292,76 м2. Загальна площі будівлі 3078м2.

Правоохоронці внесли відомості в ЕРДР по ч.1 ст. 275 ККУ ( «Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд»). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років.

Новости Кривого Рога