Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки

9 травня на центральному ринку селища Лозуватка усі охочі місцеві жителі могли пройти безкоштовне та анонімне тестування на наявність ВІЛу та гепатиту. Проводила його благодійна організація з Кривого Рогу «Мережа», яка тривалий час допомагає боротися із цими захворюваннями як на території міста, так і на території Криворізького району. Окрім власне тестування, яке пройде ще й у два наступні дні, благодійники безкоштовно видавали місцевим різні медичні препарати. Скористалися такою можливістю близько сотні людей.

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки

У сучасному світі кожній свідомій людині просто життєво необхідно знати про стан свого здоров’я, не тільки заради себе, а і близьких та оточуючих людей. Відповідно, варто регулярно перевірятися на наявність захворювань, особливо – ВІЛу та гепатиту. Підхопити їх надзвичайно просто, навіть не знаючи про це. А от позбутися – в рази складніше. Тривалий час допомагає виявляти такі хвороби серед жителів Криворіжжя благодійна організація «Мережа: 100% життя», яка проводить тестування усіх охочих у своєму штабі, а час від часу влаштовує і виїзні обстеження, географія яких давно вийшла за межі міста.

9 травня таке виїзне тестування благодійники із «Мережі» проводили для жителів сусідньої Лозуватки, Криворізького району. Тестування безкоштовне та абсолютно анонімне. Охочим роблять невеличкий прокол на пальці, звідки беруть кров та дають номер, за яким буквально через 20 хвилин можна дізнатися результат. Тестують на наявність ВІЛу та гепатиту.

«Попередньо ми провели інформаційну акцію, аби люди знали та розуміли для чого це. Крім того – тут ринок, тому бажаючі активно йдуть. Окрім тестування, наші фахівці надають і консультації і готові відповісти на будь-яке питання. Все ж, найчастіше запитують безкоштовно це чи ні. Це безкоштовно, конфіденційно та дуже швидко», — розповіла Тетяна Козуб, соціальна працівниця організації. 

Про важливість подібних ініціатив в Лозуватській громаді розповідає Зоя Загородніх, перша заступниця сільського голови: «З «Мережею» ми працюємо уже досить давно. Ця співпраця є вдалою та корисною для нашого населення. Наша громада – це 32 населених пункти та близько 20 тисяч людей. Тому, є висока необхідність проводити подібні обстеження, вони «на часі». Ми поширювали інформацію про сьогоднішній захід в соцмережах, тому наші мешканці активно взяли участь в обстежені. Ми бачимо попит, наші люди зацікавилися цим».

БТ «Мережа» ніколи не передає особисті дані осіб, які проходять обстеження. Але загальною статистикою поділилися. Так, що цікаво, за весь час проведення таких обстежень в Лозуватці не було виявлено жодного хворого на ВІЛ. У той час, як у Кривому Розі, на виїзних обстеженнях, які проводилися на соцмісті, та у парку Богдана Хмельницького ВІЛ виявили у більш ніж 20 людей, які про нього навіть не підозрювали. Статистика за гепатитом в нашому мсті ще вища. Тому подібні обстеження надзвичайно важливі, адже чим раніше виявити хворобу, тим легше її буде лікувати. 

Тестування у Лозуватці продовжаться 10 та 11 травня. У Кривому ж Розі всі охочі можуть перевіритися з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00 за адресою: Майдан праці, 1А. Для довідок та консультацій можна звертатися за телефоном: (067) 535-53-48.

Нагадаємо, нещодавно подібне тестування благодійники із «Мережі» проводили прямо в приміщенні гіпермаркету «Сільпо», що на Вечірньому бульварі.

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки1

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки2

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки3

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки4

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки5

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки6

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки7

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки8

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки9

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки10

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки11

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки12

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки13

Попереджений – значить озброєний: благодійники з Кривого Рогу тестували на ВІЛ та гепатит мешканців Лозуватки14

 

Джерело

Новости Кривого Рога