Пошук безвісти зниклих близьких та спільнота підтримки: Криворізька організація Товариства Червоного Хреста України підтримує родини у скрутні хвилини

Війна забрала не лише життя, але й спокій мільйонів українців. Тисячі сімей розлучилися зі своїми рідними, які зникли безвісти на фронті. У Кривому Розі, як і в багатьох інших містах України, ця проблема стоїть дуже гостро. Допомагають у пошуках та різнобічно підтримують містян представники Криворізької організації Товариства Червоного Хреста України.

Пошук безвісти зниклих близьких та спільнота підтримки: Криворізька організація Товариства Червоного Хреста України підтримує родини у скрутні хвилини

Лілія Поправка, чий двоюрідний брат зник безвісти на Бахмутському напрямку, поділилася своєю історією і розповіла про неоціненну допомогу служби розшуку Червоного Хреста. Євген Сищенко був добровольцем і служив у четвертій окремій танковій бригаді імені Гетьмана Івана Виговського. Завдання він виконував поблизу Кліщіївки, Курдюмівки. Про його зникнення родина дізналася 15 грудня 2022 року.

«Це – шок, це – взагалі зупинка життя, ти не розумієш, що тобі робити, куди йти, до кого звертатися. І одними з найперших кроків було звернутися до служби розшуку Криворізької організації Червоного Хреста. У нас приймають заяву і потім всебічно нас підтримують. Це зустрічі родин у яких є зниклі. Саме на цих зустрічах я дізналася що у нашому місті є ще 4 родини зниклих безвісти захисників саме з нашої бригади», – повідомила жінка.  

Ці зустрічі надали їм унікальну можливість спілкуватися, ділитися досвідом і підтримувати один одного. Адже саме в спілкуванні з людьми, які пережили схожий біль, вони знаходять розуміння і силу рухатися далі.

Крім того, служба розшуку організовує для них різноманітні заходи, такі як консультації з психологами та творчі майстер-класи. 

У службі розшуку найперше складають анкету, з'ясовують куди вже зверталися рідні за допомогою, а після скеровують до всіх необхідних інстанцій. 

«Після заповнення анкети ми даємо алгоритм дій, тобто інстанції до яких треба звернутися. Безпосередньо – це Національне інформативне бюро, Координаційний штаб, СБУ, МВС України, група «Патріот» ГО Кривого Рогу та надаємо контакти юристів, якщо потрібні людині, якщо вони ще не звертались до поліції. Після цього, коли ми вже сформували заяву, ми її відправляємо до Міжнародного Червоного Хреста по інстанціям. Після цього справа отримує номери: український номер справи та міжнародний», – докладно пояснила Ірина Черноволосова, волонтерка служби розшуку Червоного Хреста.  

Повноваження Українського Червоного Хреста та Міжнародного Комітету Червоного Хреста відрізняються. Український осередок виконує гуманітарні місії в межах нашої країни, а Міжнародний Комітет має ширші повноваження. Тому до пошуку залучають усі можливі ресурси. 

До служби розшуку від початку року вже звернулося понад 200 таких сімей. Приблизно стільки ж звернень було і у минулому році. 

Волонтери розуміють, наскільки важко для людей переживати цю ситуацію, і докладають всіх зусиль, щоб допомогти їм у пошуках.

Нагадаємо, що раніше Товариства Червоного Хреста України провело тренінг з першої медичної допомоги для курсантів ДонДУВС.

Пошук безвісти зниклих близьких та спільнота підтримки: Криворізька організація Товариства Червоного Хреста України підтримує родини у скрутні хвилини1

Пошук безвісти зниклих близьких та спільнота підтримки: Криворізька організація Товариства Червоного Хреста України підтримує родини у скрутні хвилини2

Пошук безвісти зниклих близьких та спільнота підтримки: Криворізька організація Товариства Червоного Хреста України підтримує родини у скрутні хвилини3

Пошук безвісти зниклих близьких та спільнота підтримки: Криворізька організація Товариства Червоного Хреста України підтримує родини у скрутні хвилини4

Джерело

Новости Кривого Рога