Постійне населення України становить 29 мільйонів осіб, – дослідження

Станом на травень 2023 року постійне населення України становить лише 29 мільйонів осіб. Такий висновок робить у своєму дослідженні Український Інститут Майбутнього. Водночас, за оцінками дослідників, кількість працюючих українців, які не зайняті в бюджетній сфері, становить лише близько 6-7 мільйонів. Такий занепад людського капіталу може стати перешкодою для післявоєнного відновлення країни.

Постійне населення України становить 29 мільйонів осіб, – дослідження

Повномасштабне вторгнення росії в Україну – це безпрецедентний за своєю жорстокістю і масштабом акт агресії у історії сучасної Європи, який приніс дуже багато непоправного горя і шкоди нашій країні. 

З першого дня війни ворог докладає максимум зусиль, щоб дестабілізувати нашу економіку, виробництво, зруйнувати енергетичну, промислову та цивільну інфраструктуру.

Звичайно ж, це велика трагедія, але крім видимих наслідків, війна має також і невидимі. Саме про ці, невидимі, але не менш руйнівні наслідки війни і розповідає Український Інститут Майбутнього у своєму дослідженні.

Відповідно до інформації Інституту, Україну безповоротно покинули 8,6 мільйонів українців. Як стверджують дослідники, наразі на території України постійно проживають 29 мільйонів осіб. При цьому, тільки 9,1-9,5 мільйонів із них працюють і усього лише 6-7 мільйонів не зайняті у бюджетній сфері. Решта ж 22-23 мільйони громадян, до числа яких входять пенсіонери, діти, безробітні, утриманці і ті самі бюджетники – є скоріше тягарем для економіки, ніж складають чинник її стимулювання.

Крім того, представники Інституту Майбутнього зазначають, що у нашому суспільстві драматично впав показник фертильності і на даний момент становить менше 1 дитини на сім'ю, що катострофічно мало для відтворення нації.

Якщо усі поточні тенденції збережуться і будуть розвиватися надалі, це може не лише завадити післявоєнному відновленню України, але й створити ситуацію, коли кількість пенсіонерів вдвічі перевищуватиме кількість працюючих людей, що у подальшому може унеможливить економічний розвиток держави.

Джерело

Новости Кривого Рога