У Дніпропетровській області викрили злочинну організацію, яка мала розгалужену інфраструктуру фіктивних фінансових сервісів. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.
Під виглядом брокерських компаній в інтернеті зловмисники організували кол-центри. Вони займалися фейковою діяльністю щодо «інвестування», «торгівлі на фондових біржах», використанням платформ для криптовалюти. За фактом, діяльність причетних була націлена на заволодіння фінансами українців.
«Зловмисники: викрадали або купували бази даних клієнтів банківських установ (установчі та контактні дані), здійснювали масове розсилання SMS-повідомлень та дзвінки, під час яких, вдаючи із себе банківських працівників, повідомляли про «небезпечні операції» або «спроби несанкціонованого доступу», по заздалегідь підготовлених скриптах розмов із психологічним тиском виманювали у потерпілих номери банківських карток, CVV-коди, одноразові паролі та SMS-коди, також вводячи в оману громадян, змушували їх самостійно переказувати кошти на підконтрольні злочинній групі рахунки», — йдеться у повідомленні.
Заощадження потерпілих перераховувалися на підставні рахунки та картки. Частка виводилася у готівку на теренах України, а інше – спрямовувалося за кордон. Пройшли обшуки у 25 офісах на Дніпропетровщині. Зокрема, у Дніпрі та Кам’янському. Вилучено 1 220 одиниць комп’ютерної техніки, а саме системні блоки та ноутбуки, авто, на яких були засоби радіоелектронної боротьби, значні суми готівки, різні посвідчення-підробки. В останньому випадку був навіть документ фсб рф. Плюс, інші речові докази.
«Також під час проведення слідчих дій було зафіксовано факт перешкоджання законним діям прокурора. За цим фактом розпочато окреме кримінальне провадження. Наразі досудове розслідування триває. Продовжується ідентифікація потерпілих, а також встановлення повного кола осіб, причетних до функціонування шахрайської мережі», — додали в Офісі генпрокурора.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що родина з Дніпропетровщини організувала собі заробіток на фальшивих документах.