Левова частка людей залишала Україну через повномасштабну війну у пошуках безпечного прихистку. Але перебування за межами держави не є вічним. З різних причин. Особливо, до прикладу, медичних. Що робити, якщо ваша близька людина повернулася додому і їй потрібна паліативна допомога? Алгоритм дій від НСЗУ.
Така експертна поміч може бути надана як в лікарні, так і за місцем перебування важкохворої людини. Відповідно до цього у програмі медичних гарантій передбачені 2 пакети: «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям» https://cutt.ly/JeRReRW2 та «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям». https://cutt.ly/feRRt6IB Перебування у лікарні, або ж у рідних стінах – вибір, в залежності від стану здоров’я, а також змоги близьких організувати догляд вдома. Плюс, важлива думка лікаря.
Якщо паліативна допомога отримуватиметься в медичному закладі, то слід:
— Мати направлення або експерта первинки, або лікуючого лікаря, або від фахівця мобільної паліативної допомоги. Воно не потрібне у випадку переведення пацієнта/пацієнтки з іншого медзакладу або клінічного підрозділу лікарні.
— Звернутися у найближче місце, яке має договір із НСЗУ за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям».
Під час вибору лікарні реєстрація людини/близьких не важлива. Проте, слід враховувати, що у паліативному відділенні мають бути вільні місця. Якщо все заповнено – пошуки іншої профільної установи.
Коли доцільна допомога за місцем перебування, слід:
— Мати направлення від первинки/лікуючого лікаря. Воно не потрібне, якщо відбувається переведення з лікарні під нагляд спеціалістів паліативної служби.
— Звернутися до медзакладу, у якого присутній договір за пакетом «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям».
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як людині зі статусом ВПО обрати лікаря, з яким укласти декларацію. https://one.kr.ua/news/54565 І що робити, якщо ваш сімейний лікар звільнився. https://one.kr.ua/news/54963