ПРАЦІВНИКИ КРИВОРІЖСЬКИХ промпідприємств мітингували проти ухвали кабального ЗАКОНУ №1210

Найближчим часом Верховна Рада України повинна розглянути законопроект №1210, який передбачає, в тому числі, підвищення ренти на видобуток руди. Експерти вже назвали закон непродуманим і катастрофічним для українського виробництва. Промисловий Кривий Ріг першим відчує наслідки. Тому гірники і металурги сьогодні вийшли на мітинг в центрі міста, щоб достукатися до влади і не допустити прийняття вбивчого документа.

Близько 400 осіб — працівників криворізьких підприємств — зібралися біля міськвиконкому. На плакатах — говорять гасла: « Чи не буде ГЗК — не буде міста» , « Почуйте гірників! Не позбавляйте майбутнього ! »,« Законопроект 1210 — катастрофа для міста »,« Хочемо працювати в Кривому Розі, а не в Польщі ! ». Люди в пригніченому настрої — новий закон викликає страх про майбутнє.

« Ми повірили їм. Довірили свою долю. Вони красиво назвалися слугами народу, але надходять з нами як вельможі з рабами. Просто знищують свій же народ. Я пережила дев’яності, пам’ятаю, як це було, і не хочу, щоб подібне чекало моїх дітей і онуків. Виробництво — це основа для економіки України, наші підприємства відраховують мільярди гривень податків до всіх бюджетів. Зробити ренту непідйомною — це вбити наші підприємства, залишити людей без роботи і зарплат. Це смертний вирок нашому місту », — ледь стримуючи сльози, розповіла голова ради ветеранів ІнГЗК Надія Коваленко.

Для Кривого Рогу наслідки нового закону можуть стати незворотними, аж до зупинки виробничих потужностей. В результаті постраждають усі. Якщо гірник не отримав зарплату, йому нема чого витрачати в магазині. А значить свої зарплати не отримають продавці. Зменшення податкових відрахувань бізнесу відіб’ється і на зарплатах бюджетників.

Україна знаходиться в умовах гострого дефіциту кадрів. Законодавчий пресинг ГМК загрожує новим відтоком фахівців. Вже сьогодні люди їдуть за кордон, де працюють на посадах, нижче своєї кваліфікації. З прийняттям закону №1210 підприємства втратять «плюси» для своїх працівників — знизяться зарплати, буде урізаний соцпакет, частково або повністю зупиниться виробництво.

« Країна втомилася від популістів при владі. Я не розумію, навіщо робити гірше своїм же людям. Ну що ми мало податків платимо ?! Та коли б не ГЗК, що не Арселор — міський бюджет був би на нулі. В область, до Києва відраховуємо мільярди, а їм все мало. Так без нас місто просто помре. Хто тут залишиться, коли заводи закриють?! Потрібно вкладати в промисловість, а не забирати у неї кошти. Ці закони загрожують глибокою кризою в багатьох містах України », — каже працівниця АМКР Наталія Червотока.

Якщо закон буде прийнятий, рента виросте в кілька разів, ціна на український концентрат стане неконкурентною. Наш продукт не зможе конкурувати з більш дешевим товаром з Мексики, Австралії, Китаю, Бразилії. І поки ці стани будуть зміцнювати свої позиції на ринку, вітчизняна промисловість відкотиться на кілька років назад. Адже про модернізацію виробництва і зниження собівартості мова не йде: замість інвестицій і забезпечення соцгарантій — оплата ренти.
Провідні економісти пояснюють, що міжнародні норми передбачають, що 40% прибутку від розробки корисних копалин повинно отримувати держава, а 60% має залишатися у бізнесу — в т.ч. для інвестицій в подальший розвиток. Якщо застосувати пропоновані норми, то гірничодобувна галузь не витримає такого тиску. Ці погляди поділяють і самі працівники. Вони усвідомлюють, що підприємство просто законсервується.

« Я давно працюю на комбінаті і бачив, як змінювався ГЗК за цей час. Ми пройшли багато. З депресивного підприємства стали лідером світового ринку. І ця стадія прогресу почалася останні років сім-десять. Нова техніка, обладнання. Машини, на яких приємно працювати. Навіть наші побутівки і лазні ремонтуються. А через недосвідченість або дурості нинішнього керівництва країни ми можемо всі ці досягнення перекреслити. Хочеться, щоб всі депутати, міністри і Президент — все слуги народу — почули нас. І дійсно подумали про народ, як вони люблять про це говорити », — зазначив представник Північного ГЗК Максим Данилов.

Учасники мітингу підготували резолюцію, яку направлять народним депутатам і Президенту України. У ній вони просять прислухатися до думки простих робітників і не приймати вбивчі норми.

«Нас просто закриють, і ми поїдемо в ту ж Росію, Польщу, Чехію. Так, наших робочих там чекають, тому що це дешева робоча сила. Трудові колективи Кривбасу заявляють. Нічого більше не обіцяйте нам! Просто виконайте те, що вже обіцяли! Не дайте остаточно розчаруватися в своїй країні. Чи не підтримуйте законопроект-вбивцю! У вас є ще шанс показати, що сила в правді, а не в грошових мішках. Почуйте, нарешті свій НАРОД! », — йдеться у зверненні.

Новости Кривого Рога