Присвятили своє життя людям і батьківщині: відкрили чотири меморіали на честь криворіжців, які віддали життя за свободу

22 жовтня містяни вшанували пам'ять чотирьох синів Кривого Рогу Віктора Балагури, Юрія Світанька, Максима Стефанова та Сергія Татарінцева. На фасаді Криворізької гімназії №130, де майбутні Герої навчались та мріяли про доросле життя, відкрили меморіальні дошки. Випускники, відважні воїни, загинули, захищаючи Донеччину та Харківщину.

Присвятили своє життя людям і батьківщині: відкрили чотири меморіали на честь криворіжців, які віддали життя за свободу

Закінчивши Металургійний технікум, Віктор Балагура влаштувався на «АрселорМіттал Кривий Ріг», ставши одним із найкращих спеціалістів у галузі доменного виробництва. Колеги цінували його за мудрість, гумор і вміння об'єднати команду. З початком війни Віктор без вагань пішов захищати Батьківщину. Був командиром протитанкового відділення, сержантом.

Чоловік загинув під час запеклих боїв за Іванівку на Харківщині. Нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни», нагрудними знаками «За заслуги перед містом» III ступеня, та «Гордість Довгинцівського району» (посмертно). 

«Мого сина знали пів мікрорайону, якщо не більше. І всі будуть його бачити і будуть згадувати, який він у житті був. Завжди усміхненим, веселим, щирим. І завжди приходив на допомогу всім своїм друзям, хто потребував цієї допомоги. І буде він завжди в наших серцях, будемо все одно пам’ятати. Він виконав свій обов’язок, захистив своїх дітей, які теж його дуже люблять», — розповіла Наталія Балагура, мати Героя. 

Юрій Світанько з дитинства проявляв інтерес до медицини. Цю мрію він втілив, закінчивши медичний університет та ставши досвідченим лікарем, відданим своїй справі. Його книжкова полиця була заповнена медичною літературою, яку він не раз перечитував. Однак інша мрія чоловіка, про міцну сім'ю, так і залишилася нездійсненою через війну. У війську він став молодшим лейтенантом, командиром штурмового взводу. Його життя обірвалося біля Авдіївки на Донеччині. За мужність і Героїзм оборонця нагородили почесними нагрудними знаками «За заслуги перед містом» III ступеня і «Гордість Довгинцівського району, посмертно.

Максим Стефанов з дитинства був допитливим і працьовитим. Після закінчення школи він обрав професію металурга і доріс до посади старшого змінного майстра на «АрселорМіттал Кривий Ріг». Чоловік мав хист не тільки до професії — любив музику та грав на синтезаторі, грав у футбольній команді, охоче брав участь у змаганнях з дартсу і досягав результатів. 

У війську його останнім завданням стала оборона населеного пункту Іванівка Купʼянського району Харківської області. Там хоробрий воїн і поліг. Мужність чоловіка, виявлена на службі, буда відзначена почесним нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня, посмертно. 

«Дуже хороший такий дисциплінований, не те, що там слухняний, дисциплінований хлопчик, добрий, такий, завжди відгукувався на всі пропозиції шкільні, приймав участь у всіх заходах, шкільних. Тому дуже важко усвідомлювати, що така молода, прекрасна, чудова людина пішла з цього життя», — прокоментувала Антоніна Алатиш, класна керівниця полеглого воїна.

Сергій Татарінцев, після закінчення технікуму і університету став успішним електриком. До того ж, чоловік був не тільки талановитим фахівцем, а й турботливим батьком, який мріяв про щасливе майбутнє для своїх синів. Воїн героїчно загинув в районі населеного пункту Мар'їнка Донецької області.  Він був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня і нагрудним знаком «За заслуги перед містом» III ступеня, посмертно.

«На превеликий жаль від нас йдуть зараз в той світ найкращі хлопчики. Ці випускники нашої гімназії, в яких ми сьогодні відкривали меморіальні дошки, вони були відданими своїй Україні. Вони дуже гарно навчалися, вони любили свій край, вони любили своїх дітей. У хлопців лишилися жінки, матері живі, сини. Звичайно, що дуже важко на серці, але вони загинули, щоб ми змогли жити, щоб наші діти навчалися. Звичайно, щоб наша Україна була незалежною, а перемога завітала і в кожен дім, і в кожну сім'ю, і в нашу школу, і в нашу неньку Україну», — резюмувала заступниця директора з виховної роботи Віта Анатолівна.

Подвиги наших Героїв будуть закарбовані в наших серцях, вони передаватимуться наступним поколінням, аби пам’ятати про ціну свободи.

Нагадаємо, що раніше провели у засвіти мужнього оборонця криворіжця Володимира Лісіна https://one.kr.ua/news/55559

Присвятили своє життя людям і батьківщині: відкрили чотири меморіали на честь криворіжців, які віддали життя за свободу1Присвятили своє життя людям і батьківщині: відкрили чотири меморіали на честь криворіжців, які віддали життя за свободу2Присвятили своє життя людям і батьківщині: відкрили чотири меморіали на честь криворіжців, які віддали життя за свободу3

Джерело

Новости Кривого Рога