Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» презентував виставу «Хем». В її основі — твори Ернеста Гемінґвея «Старий і море» та «Прощавай, зброє!».
Команда «Академії руху» підготувала історію про мужність, волю та наполегливість, які ведуть до досягнення мети. Гемінґвей дав зачіпку про те, у чому величність людського духу. Він проходить крізь стійкість, страх, любов та біль. Те, що ви бачите на сцені – розповідь, де однаково сильно резонують поруч почуття обов’язку та відчуття жорстокості війни. Але вірність своєму духові є ключем до того, аби побачити майбутні світанки.
Заслужена діячка мистецтв України, засновник «Академії руху» Антоніна Бєльська зауважує, що сьогоднішня прем’єра – доопрацювання роботи Олександра Бєльського. Заслуженого діяча мистецтв, почесного громадянина Кривого Рогу, другого засновника театру.
«У Олександра Гнатовича було дві вистави — «Прощавай, зброє!» та «Старий і море». Теперішній директор-художній керівник і головний режисер театру Сергій Бєльський вирішив поставити виставу і доповнити те, що у батька з якихось причин або не вдалося, або не було часу, або не було тих акторів, яких він хотів. Зараз всі зірки зійшлися, тому Сергій виносить сьогодні на суд вибагливого глядача виставу, яка називається дуже коротко – «Хем», — сказала Антоніна Бєльська.
Родзинка сьогоднішньої зустрічі у театрі – презентація продовження книги «Феномен Бєльського» від Алли Підлужної. Це глибокий аналіз останніх трьох вистав Олександра Гнатовича. «Записки божевільного», «Я писав те, що серце співало», «Співи Сонця та тіні».
«Вони стали емоційно-духовним заповітом Олександра Гнатовича. Я рада, що ще раз доторкнулась до творчості майстра, великого актора, унікального, неординарного. Енергія цієї пам’яті буде надихати театр надалі. Він в надійних руках нового директора. Сергій Бєльський виріс в цій естетиці. Він все знає та розуміє», — зауважила театрознавець Алла Підлужна.
Нагадаємо, маестро Олександр Бєльський відійшов у засвіти 24 травня минулого року. Світла пам'ять!
Раніше ми писали про те, що 30 років тому «Академія Руху» показала свою першу виставу «Пурпурові вітрила».