У державі триває процес, який дозволить ліквідувати стару бюрократичну систему МСЕК. Її має замінити механізм, орієнтований на людину і її потреби.
Перший крок вже зроблено. До ВРУ направлено проєкт закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування українців. Лікарі у багатопрофільних медичних осередках зі складу експертних команд робитимуть висновки за однією з трьох категорій:
— стійке повне обмеження працездатності
— стійке часткове обмеження працездатності
— працездатна особа
Нині Уряд схвалив ще 2 законопроєкти стосовно соціальних послуг та страхових виплат. Останній пункт залежатиме від висновку щодо працездатності. Розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності зросте.
«А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу», — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Запропоновано збільшити тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року. Людина буде захищена від звільнення на весь період.
«При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні. Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться», — додав Шмигаль.
Крім зазначеного, мають стати доступні опції дистанційної, заочної та виїзної оцінки.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, де криворіжці зможуть отримувати медико-соціальні послуги після ліквідації МСЕК в Україні. https://one.kr.ua/news/55585