Вас можна привітати!
Ви стали щасливим володарем заміської ділянки! І напевно вже мрієте звести на ній будинок за своїм проектом. Якщо ви не є фахівцем в архітектурно-будівельній галузі, то наші рекомендації заощадять не тільки ваші гроші, а й час. Усі забудовники знають, що зведення заміського будинку з подальшим благоустроєм ділянки — справа кількох років. А красивий за зовнішнім виглядом будинок — це результат не тільки правильного планування.
Безпосередньо перед будівництвом будинку, визначте, чи зможете ви самі налагодити виробничі, фінансові та правові відносини зі своїми виконавцями? Залучайте до будівельних робіт над своїм будинком спеціалістів із досвідом будівництва каркасних будинків, які знають усі нюанси цієї технології.
Є багато висококласних фірм, які не тільки беруть замовлення на виконання архітектурних креслень з подальшою організацією зустрічі з архітектором проєкту, а й проводять консультації з вибору підрядника для будівництва будинку, а також рекомендації щодо оздоблення. Варто підкреслити, що лише досвідчений архітектор втілить у дереві або цеглі ідею будинку за вашими вимогами. Пам’ятайте, що професіонал своєї справи не запропонує замовнику єдиний варіант, а одразу 3 — 4 на ваш вибір.
Проектуючи каркасний будинок, як утім і будь-який інший, дотримуйтеся певних правил. Для початку виберіть масштаб 1:50. Після чого намітьте осьові — умовні лінії, які проходитимуть через стіни, фундамент. Продольні осі розташуйте лівіше від будівлі, позначте їх буквами, а поперечні — внизу, позначаючи їх цифрами. Грань зовнішньої стіни проведіть знизу, а осі стін — по середині. Ці лінії надзвичайно важливі, адже під час розмітки їх переносять на земельну ділянку. Потім слід промалювати на кресленні стіни відповідно до обраного масштабу. Далі розподіліть кімнати, розділяючи їх умовними перегородками. При цьому врахуйте сторони світу. План має являти собою накреслений фасад із чотирьох сторін: лицьової, бічної, дворової. На архітектурних кресленнях робляться розрізи.
Норми площі для кімнат
Кімнати будинку завжди діляться на 2 основні групи:
- Житлові (спальні, вітальня, дитяча, загальна кімната, бібліотека тощо).
- Підсобні (санвузол, котельня, гардеробна, сауна тощо).
Розглянемо всі частини будинку з вимогами, які висуваються до них.
Підвал будується для зберігання овочів, продуктів харчування, соління тощо. Потрапити в нього можна через люк або двері, що розміщені у будинку, сходами. У підвалі можна розташувати господарські приміщення та комори, гараж, котельню і все, що вам потрібно.
Житлові кімнати
Комфорт будинку — це насамперед правильне співвідношення кімнат до кількості домочадців. Найкраще, коли кількість кімнат з ними збігається, з розрахунку щонайменше 10 кв.м. на людину, а для подружжя 17 — 20 кв.м. Для забезпечення зручностей рекомендується робити другий санвузол.
Спільна кімната — важливе приміщення, бо саме тут сім’я розважається, обідає, приймає гостей. Її площа має бути від 15 до 45 кв.м.
Кухня повинна мати площу понад 10 кв.м. Як правило, її ділять на кілька зон. У першій — розміщують кухонні прилади, в іншій — їдальню з необхідними меблями і баром.
Санвузол
Буде ідеально, якщо будинок буде під’єднаний до автономних або місцевих каналізаційних і водопровідних мереж. Розмір ванної кімнати має бути достатній для розміщення в ній пральної машини, водогрійної колонки.
Що стосується глибини кімнат, то вона не повинна бути більше 6 метрів з метою забезпечення природної освітленості кімнат. Форму кімнат можна вирахувати за формулою співвідношення ширина/довжина.
Літнє приміщення
Вони можуть займати до 20% від площі будинку. З глибиною не менше 1,4 метра. Веранду краще зробити ширшою уздовж усього будинку або його частини.
Поверховість будови
Визначте, скільке поверховів буде у вашому будинку. Останнім часом простежується тенденція розміщення приміщень на одному поверсі. Для цього випадку вам буде достатньо застосувати просту конструкцію і легкий фундамент. Однак, при будівництві такого будинку значно збільшаться витрати будівельних матеріалів і знизиться економічність будівництва. Що погодьтеся серйозний аргумент.
Будівництво двоповерхових котеджів з мансардами здатне економити до 30% фінансових коштів, оскільки вони менш економічні за площею забудови, будівельними витратами, матеріаломісткістю, потребують значно менше труб, печей, а також економічніші в експлуатації. Кожен будинок має бути затишним і економічним під час експлуатації.
Усі архітектурні рішення можна умовно розділити на симетричні та не симетричні будівлі. Перший варіант являє собою класицизм. Саме в цьому стилі будували садиби в 19 столітті. Ці споруди статичні та спокійні. А другі вирізняються вільним розміщенням кімнат без жорсткої симетрії.
Безумовно, індивідуальність хороша. Однак екстравагантність не виправдана. Наприклад, численні виступи будівлі значно збільшать площу зовнішніх стін і як результат підвищаться тепловтрати, а ламані лінії в обрисі покрівлі призведуть до утворення снігових заметів узимку на ній. Саме тому важливо знайти досвідченого архітектора, або будівельну компанію ще до будівництва і дотримуватися порад.