Рекордні закупівлі запірної арматури проведе в Кривому Розі Кривбасводоканал

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», КП «Кривбасводоканал» 16 травня повідомив про намір підписати договір з ТОВ «М-лит» на закупівлю засувок та затворів для водопровідних мереж на суму 10,95 млн грн. Інформація про закупівлю міститься в системі «Прозорро»

250523 9 min

На 2023 рік на 941 одиницю запірної арматури водоканал Кривого Рогу заклав гроші у розмірі 11 млн. грн.

На торги прийшов лише один учасник ТОВ «М-лит». Компанія запропонувала за всю трубопровідну арматуру 10 млн. 951 тис. 737 грн. 46 коп. Економія на закупівлі складає всього лише 48 тис. грн.

При цьому цін на окремі види затворів та засувок компанія не надає. Бо замовник їх не вимагає, йому достатньо бачити в пропозиції постачальника загальну суму. Така вимога є цілком законною і вона прописана в тендерній документації безпосередньо замовником.

«3.1.10. Ціною тендерної пропозиції вважається сума, зазначена учасником у його тендерній пропозиції в електронній системі як загальна сума, за яку він погоджується виконати умови закупівлі згідно вимог замовника, в тому числі з урахуванням технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі, всіх умов виконання договору, та з урахуванням сум належних податків та зборів, що мають бути сплачені учасником».

Виходить, що на етапі кваліфікації переможця та укладання договору фактично сам замовник приховує ціни на товар. Хоча, наприклад, КП «Водоканал» Мелітополя, купуючи запірну продукцію, не приховує від громадськості цін.

Відсутність цінової пропозиції несе певний корупційний ризик і не сприяє довірі до організацій, що розпоряджаються бюджетними коштами.

Додамо також, що, згідно аналізу закупівель КП «Кривбасводоканал» в системі «Прозорро», компанія раніше ніколи не закуповувала трубопровідну арматуру в таких величезних об’ємах.

В 2017 році витрати на засувки склали 56,1 тис. грн.,
в 2018 – 89,5 тис. грн.,
в 2019 – 409,5 тис. грн.,
в 2020 – 1,1 млн. грн.,
в 2021 – 1,9 млн. грн.,
в 2022 році – 276,3 тис. грн.

Як бачимо, тендер 2023 року б’є всі рекорди із закупівель.

ТОВ «М-лит» зареєстровано в квітні 2014 року. Компанія належить родині Валерія Мазура – екс-міністра промисловості України (1995–1997). Другою частиною підприємства володіє його син Сергій Мазур.

Також родина володіла Торговий дім «Київський Центральний універмаг», який низкою операцій вивели з-під порядкування Фонду державного майна ще з часів керівництва Валентини Семенюк-Самсоненко, а в 2010 році продала ТОВ «Еста Холдинг» Ріната Ахметова.

ТОВ «М-лит» також не будували з нуля. Як зазначено на сайті підприємства, це колишній Нікопольський ливарно-механічний завод «Більшовик».

ТОВ «М-лит» працює з водоканалом Кривого Рогу з 2017 року. Компанія є головним постачальником запірної арматури для криворізького замовника. Майже всі закупівлі проведені як звіти про договір.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога