Ремонти світлофорів в Кривому Розі ДРІМ доручив своєму старому «улюбленцю»

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», ремонти світлофорів в Кривому Розі департамент інфраструктури доручив своєму старому «улюбленцю» з довгим кримінальним шлейфом

270623 21 min

З початку 2023 року департамент розвитку інфраструктури міста Кривого Рогу (ДРІМ) провів біля десятка закупівель на загальну суму 2 млн. грн. послуг з поточного ремонту світлофорних об’єктів. Частину підрядів замовник віддав напряму, решта — це закупівлі з єдиним учасником-переможцем. Ще 3,5 млн. пішли на утримання цих самих світлофорних об’єктів. Інформація про всі укладені угоди міститься в системі Прозорро.

Незважаючи на доволі невибагливі вимоги тендерної документації, у закупівлях бере участь лише один учасник, ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж», тому що «чужі» на криворізькі тендери не ходять.

ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» міцно тримає монополію на всі електромонтажні роботи в Кривому Розі — фірма не тільки ремонтує та обслуговує світлофори, а і отримує замовлення на утримання мереж зовнішнього освітлення.

Лише з 2016 року в активі компанії підрядів на суму 493 млн. грн.
Практично всі вони від криворізьких замовників.

Тільки з ДРІМ ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» уклало 229 договорів на загальну суму 472 млн. грн.

Сферу обслуговування електромереж та світлофорних об’єктів міста «НВК Криворіжелектромонтаж» захопило після того, як у Кривому Розі було знищено комунальні КП «Кривбассвітло» и КП «Криворізьке міськсвітло», що працювали у сфері електромонтажних робіт.

Власником та директором «НВК Криворіжелектромонтаж» вказано Владислава Кулеміна. Проте справжній хазяїн підприємства — це пенсіонер-мільйонер, колишній регіонал, екс-оппоблоківець та член команди Вілкула «Українська перспектива» Григорій Ткаченко.

За ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» тягнеться довгий кримінальний шлейф.
Компанія фігурувала у гучному кримінальному провадженні № 42016040000000722 від 22.08.2016 року. За версією слідства, чиновники Криворізького міськвиконкому вступили в змову з підрядними організаціями з метою розкрадання бюджетних коштів.

Слідчі підозрювали, що посадовці у мерії протягом 2014-2016 року провели торги, але обсяг робіт не збігся з тим, що було на папері. Були гучні арешти, вилучення великої кількості документів та галас у ЗМІ, кілька криворізьких чиновників та можновладців подалися в біга, проте справа потихеньку «затихла».

З 2017 року правоохоронці розслідують справу стосовно посадових осіб КП «Сансервіс», які уклали низку договорів із криворізькими підприємствами, у тому числі і з ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж», на виконання капітальних ремонтних робіт у комплексі будівель та споруд у Довгинцівському районі, де планувався притулок для утримання бездомних тварин. Справа 216/4797/17 розглядалася Центрально-Міським судом Кривого Рогу, який в 2019 її «поховав».

Ще одну справу Центрально-міський суд «поховав» в 2022 році. Слідчі запросили у кримінальному провадженні №12020040230001289 від 17.07.2020 року комплексну товарознавчу та будівельно-технічну експертизу. ЇЇ виконання було доручено Дніпропетровському НДІСЕ. Проте, не дивлячись на те, що висновку експерта отримано не було, суддя відмовив у продовженні строку розслідування.

Є в кримінальному доробку ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» більш свіже провадження №42021040000000137 від 15 лютого 2021 року. Слідчі зацікавилися витратами бюджетних коштів на обслуговування мереж зовнішнього освітлення у м. Кривому Розі за період 2019-2021 років.

Справу розглядав Індустріальний суд міста Дніпро, проте останній судовий документ в справі, що є у відкритому доступі, датований листопадом 2021 року.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна КОРІНЕНКО,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога