Репліку РЛС виготовляють для ЗСУ з криворізького металу

Інженерні споруди Метінвесту успішно демонструють себе на фронті, повідомляє прес-служба компанії Метінвест

170923 7 min

Війська агресора знищили муляж українського радару П-18 «Малахіт», який виготовили на підприємствах компанії Метінвест.

Супротивник не зміг відрізнити макет від справжньої радіо-локаційної станції та витратив коштовні високоточні боєприпаси задля знищення репліки з фанери та металу.

Метінвест у межах мілітарної ініціативи Сталевий фронт Ріната Ахметова вже передав ЗСУ понад 250 подібних макетів гармат та радарів, що вводять агресора в оману і рятують життя воїнів Сил оборони України беручи на себе удари російських військ.

До речі, провідний американський телеканал CNN побував у секретному місці, де спеціалісти Метінвесту виробляють макети техніки.

Мета створення макетів, за словами представника Метінвесту, подвійна: врятувати життя українських військових і змусити росіян витрачати власні дуже дорогі безпілотники-камікадзе, снаряди й ракети на знищення моделей.

Ідея полягає в тому, що з неба макети мають виглядати гідними атаки, й водночас їхнє виготовлення не мусить бути занадто дорогим. А це означає, що треба досягти балансу під час вибору матеріалів. На додаток до дешевої фанери, яка не дає потрібного теплового випромінювання, щоб обдурити російські тепловізійні радари та дрони, використовують достатню кількість металу.

Розглянемо, наприклад, 155-міліметрову гаубицю М777. Вартість справжнього екземпляра — кілька мільйонів доларів. Версія Метінвесту коштує менше як 1 000 доларів та не потребує нічого вигадливішого, ніж старі труби. Проте, й у цьому весь сенс, знищення макета за допомогою дрона вартуває російським силам так само, як і знищення справжньої техніки.

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога