Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів

З моменту потрапляння останніх оборонців Маріуполя у полон минув майже рік. Мужньо обороняли місто в тому числі і криворіжці: нацгвардійці, службовці 17-ї танкової бригади, полку «Азов», морпіхи. Рідне місто шанує їх героїчний подвиг та намагається всіляко підтримати родини. 13 травня у сквері Героїв Маріуполя у Тернівському районі пройшла толока за участю їх рідних в пам’ять про полеглих та полонених в Маріуполі криворіжців. Взяло участь у заході близько 30 людей, а допомагала із організацією міська влада.

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів

Битва за Маріуполь назавжди ввійде в підручники світової історії. Це дуже важливий епізод в російсько-українській війні. 86 днів безпрецедентної оборони міста дали українцям змогу стати до зброї, організуватися та продемонструвати всьому світові, що Київ за три дні – це лише примха дурного бункерного діда. Що насправді Україна – вільна незалежна країна, яка даватиме відсіч ворогу навіть в таких надважких умовах, як це відбувалося в Маріуполі. 86 днів – це той період, за який світ зрозумів, що потрібно обирати: чи ви на боці зла, або варто стати на підтримку оборони України. Саме в цьому — величезне значення оборони Маріуполя.

Майже рік минув із дня потрапляння останніх захисників міста Марії у полон. Забрала та оборона й чимало життів українських воїнів. І серед загиблих, і серед полонених є наші земляки. Аби вшанувати їх подвиг 13 травня у сквері Героїв Маріуполя, що на мікрорайоні Даманський, за ініціативи міської влади, матерів та дружин захисників провели толоку.

«Ми зібралися тут, у сквері, для того, щоб цією толокою символічно продемонструвати свою гордість нашими рідними та близькими. Ми хочемо, щоб місця, в яких є частинка пам’яті про їх героїчний подвиг були красивими, були гарними. Є ті, в кого рідні залишаються в полоні, є ті, в кого загинули. Ми всі через цей великий біль стали однією родиною. Ми всі спілкуємося, підтримуємо одне одного. Ми дуже вдячні, що наше місто пам’ятає про нас. Пам’ятає, що є такі люди, які поклали своє життя за Україну саме там, в Маріуполі, є ті, хто чекає свого звільнення із полону, є ті, кого треба підтримувати, ким треба опікуватися. Ми щиро вдячні Раді оборони міста, особисто Олександру Вілкулу за те, що він дослухається до наших потреб, допомагає в організації різних заходів. А ця толока та участь в ній – наш спосіб довести, що ми не просто пасивні очікувачі, а люди з активною громадською позицією», — зазначила представниця полонених захисників Маріуполя Оксана Латанська.

Безумовно, найбільш відомим епізодом оборони Маріуполя є «Азовсталь», а найбільш відомим підрозділом – полк «Азов». Проте, не варто забувати, що битва за маріуполь – набагато масштабніша, і брали в ній участь нацгвардійці із військової частини 3011, службовці 36 бригади, 17-ї танкової та інших підрозділів.

«Наші військові із 17 танкової стояли на захисті Маріуполя з самого початку. 25 лютого 2022 року їм дали наказ прийти і вони стали на оборону міста. Наші хлопці самовіддано та відчайдушно захищали територію, але, на жаль, так сталося, що уже більше року знаходяться в полоні. Станом на сьогодні — уже рік, місяць та один день. Вихід у нас був із заводу Ілліча. Вони йшли на прорив, наскільки мені відомо, і були захоплені в полон», — розповідає Лариса, дружина військового із 17 танкової, який і досі перебуває в полоні.

За словами Лариси, хлопці із 17-ї танкової не часто потрапляють на обмін. За весь час повернути змогли шістьох, серед яких двоє важкопоранених. Про толоку жінка каже: «Такі заходи дуже допомагають. Крім того, наше місто чи не єдине в Україні, де взагалі висвітлюється питання всіх полонених захисників Маріуполя. Наголошую, всіх. За що велика вдячність нашому міському голові, всім заступникам, які нам допомагають та створюють усі умови, аби ми себе не почували кинутими. Про нас піклуються, піклуються про наших діток. Проходять різні заходи, психологічної реабілітації дітей, дружин, батьків. Діткам дарують позитивні емоції, подарунки. А сьогоднішня зустріч нас не просто зближує і відволікає, а робить однією родиною».

«Зараз наше завдання як міської влади – робити все для підтримки родин таких військовослужбовців. Для цього ми організовуємо психологічну реабілітацію, відправляємо на відпочинок. Є міська програма виплати родинам загиблих. Сьогоднішня толока у сквері Героїв Маріуполя. Це такий символ нашого єднання, всіх кого стосується героїчна та жертовна оборона Маріуполя. Ми усі разом, ми обов’язково переможемо. А тим, кому потрібно – усім будемо допомагати», — зазначив заступник міського голови Сергій Мілютін.

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів1

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів2

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів3

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів4

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів5

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів6

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів7

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів8

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів9

Річниця полону: у Кривому Розі рідні оборонців Маріуполя влаштували толоку на честь полонених та загиблих воїнів10

Джерело

Новости Кривого Рога