Роботи стало в п’ять разів більше, ніж торік: які вакансії виявилися найзатребуванішими в квітні

У квітні кількість доступних вакансій в Україні знову побила рекорд та фактично досягла довоєнного рівня. Через це роботодавці починають змагатися за кандидатів, а конкуренція за робоче місце поступово сходить нанівець. Найбільше за місяць зросла потреба у працівниках сфери охорони та безпеки, готельно-ресторанного бізнесу та сфері обслуговування. Про це свідчить традиційна щомісячна аналітика сервісу пошуку роботи Work.ua.

Роботи стало в п’ять разів більше, ніж торік: які вакансії виявилися найзатребуванішими в квітні

Ринок праці, для якого початок повномасштабного вторгнення став справжньою катастрофою, продовжує відновлюватися. За квітень кількість вакансій на сервісі пошуку роботи Work.ua поставила новий рекорд – 82 467. Це значення – більш ніж в п’ять разів вище торішнього та майже на 10% вище, ніж у березні. Фактично, зараз ринок праці знаходиться приблизно на рівні квітня 2021. При тому, що в країні продовжується війна.

У всіх областях, які розташовані західніше Вінницької та Житомирської (включно з ними) потреба в робочих руках стала навіть вище довоєнного рівня. А на Дніпропетровщині складає 76% від нього. Наша область знову посіла друге місце за кількістю вакансій, поступаючись лише Київській.

За місяць найбільше зростання потреби в працівниках спостерігалось у сферах охорони та безпеки (+21%), готельно-ресторанного бізнесу та туризму (+20%), обслуговування (+16%), будівництва та архітектури (+15%), роздрібної торгівлі (+15%) та, що цікаво, фінансів й банківської справи (+11%).

Якщо говорити, про конкретні спеціальності, то найбільше зростання попиту у роботодавців було на прибиральників (+33%), охоронців (+32%), барменів й барист (+30%), офіціантів (+26%) та комплектувальників (+25%). Через зменшення такої конкуренції на ринку праці, яка була раніше, роботодавці у квітні стали більше звертати уваги на працівників без попереднього досвіду роботи, студентів, ветеранів та навіть пенсіонерів.

Серед тих, хто шукає роботу, більшість склали жінки (55%). Найчастіше кандидати на посаду намагалися влаштуватися продавцями-консультантами, менеджерами з продажу, адміністраторами, водіями, офіс-менеджерами, барменами та баристами, бухгалтерами, офіціантами, операторами контакт-центру та охоронцями. Висока конкуренція зберігається серед тих посад, на яких можна працювати дистанційно, особливо ІТ-спеціальностей.

Середня зарплата в Україні склала 16 тисяч гривень. Найбільше платять на Київщині – 18 тисяч гривень в середньому. На Дніпропетровщині ж, згідно з розрахунками сервісу, середня зарплата склала 15 000 гривень. Високо оплачується робота водія-міжнародника – 41 500 гривень, арматурника, бізнес-аналітика, продюсера, регіонального менеджера, рихтувальника, рієлтора й тонувальника – 30 000 в середньому для усіх. Що цікаво, найбільше за місяць (в процентному співідношенні) зросли зарплати робітників у сферах краси, фітнесу та спорту.

Джерело

Новости Кривого Рога