Роки праці закордоном більше не «згорятимуть»: стаж, здобутий поза межами країни, стане офіційним

Мільйони українців, яких війна розсіяла світом, змушені будувати нове життя за кордоном, здобуваючи там безцінний досвід і, що важливо, страховий стаж. Раніше ці роки праці могли просто «згоріти», але тепер ситуація змінюється. Завдяки ухваленому закону та новій постанові, розробленій Мінсоцполітики, ці роки офіційно включатимуться для визначення права на пенсію за віком.

Роки праці закордоном більше не «згорятимуть»: стаж, здобутий поза межами країни, стане офіційним

Наприклад, людина сумлінно пропрацювала в Україні 25 років, а потім, через обставини, ще 5 – за кордоном. Раніше ці «закордонні» 5 років просто не бралися до уваги.  Тепер же вони стануть повноцінною частиною стажу громадянина. А відтак, він чи вона зможуть піти на заслужений відпочинок.
Уряд нещодавно закріпив ці зміни постановою, яка регламентує деталі: незалежно від наявності двосторонніх угод між країнами, якщо ваш стаж був офіційно врахований за кордоном (і це підтверджується документами), він буде врахований і в Україні для визначення права на пенсію.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович підкреслила: «Ми прагнемо забезпечити справедливість у питанні призначення та нарахування пенсій українцям. Нам важливо, щоб люди, які працюють, мали право на пенсію. Тому змінюємо законодавство у відповідь на виклики часу і потреби людей».
Особливо значущим є цей крок для громадян, які набували свій стаж у Росії та Білорусі. Раніше, щоб отримати пенсію в Україні, їм потрібно було надати довідку, що вони не отримують виплат від пенсійних органів РФ чи Білорусі. З початком повномасштабної війни, коли будь-яка взаємодія з цими країнами припинилася, ця вимога стала справжнім глухим кутом.
Тепер достатньо буде декларативно підтвердити, що ви не отримуєте пенсію від цих країн. Ваша особиста відповідальність за правдивість інформації стане достатньою підставою для призначення пенсії в Україні.
 «Це рішення має ключове значення… дає змогу враховувати весь період трудової діяльності українців, які офіційно працювали за межами нашої країни. Таким чином Україна визнає внесок своїх громадян, які працювали за кордоном, зберігали зв’язок із Батьківщиною та планують або вже повернулися додому», — резюмував Віцепрем’єр-міністр України Олексій Чернишов.

Головне пам'ятати, що тривалість страхового стажу напряму впливає на розмір вашої майбутньої пенсії. Чим довше ви сплачуєте страхові внески і чим більшим є їхній розмір, тим більшою буде пенсійна виплата. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що українцям, які пережили полон, зарахують цей час до страхового стажу 

Джерело

Новости Кривого Рога