Російський теракт на Каховській ГЕС: Україна втратила 11,4 тис. тонн риби

Підрив Каховської ГЕС, який вчинили окупанти, є справжнім екоцидом. Каховське водосховище зникло. Через це знищено 11,4 тис. тонн риби. Збитки від прямої втрати видів та їх потомства становлять 9,8 млрд грн. Таку інформацію під час інтерв’ю Forbes оприлюднив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Російський теракт на Каховській ГЕС: Україна втратила 11,4 тис

Рибу виніс потік води в пониззя Дніпра в межах Херсонщини та Миколаївщини. Тому вона опинилася на заплавних ділянках суші. 

«Коли вода витекла, то площа суходолу склала 150 тис. га. І поки вона сходила, то забрала з собою рибу і знищила всі 85 рибних господарств, які традиційно здійснювали вилов водних біоресурсів і які були розташовані нижче за течією: 49 у Каховському водосховищі та 36 у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі», — зазначив Микола Сольський.

За словами очільника Мінагрополітики, відновлення Каховської дамби триватиме сім років. І це за мінімальними оцінками. Частину часу займе фактичне відновлення ГЕС, близько трьох років знадобиться для наповнення водою. Потім відбуватиметься ремонт каналів та систем зрошення.

Джерело

Новости Кривого Рога