Сапери-гвардійці з Кривого Рогу знешкодили сотні ворожих боєприпасів в цьому році

Як повідомляє «Військова частина 3011 Національної гвардії України», від початку року криворізькими нацгвардійцями-саперами знешкоджено майже дві сотні російських снарядів

030623 1 min

Сапери Національної гвардії України продовжують розмінування деокупованих територій. У складі зведених груп нацгвардійці Криворізької бригади працюють у Бериславському районі Херсонської області.

Під час роботи в районі населеного пункту Дудчани сапери зіткнулися із російською системою дистанційного мінування «Зємлєдєліє». Вперше цю систему рф показала на параді, що відбувся 24 червня 2020 року в москві.

«Система доставляє засоби реактивних снарядів на відстань до 15 км, міни як протипіхотні, так і протитанкові. За отриманою інформацією, ми повинні були знешкодити протипіхотні міни типу ПОМ-3 або протитанкові типу ПОМ-4. В даному випадку системою «Зємлєдєліє» доставили протитанкові міни ПТМ-4. Особливість цих мін в тому, що вони мають електромагнітний датчик цілі. При під’їзді техніки чи проїзді безпосередньо над ними спрацьовує датчик і кумулятивний струмінь пробиває днище техніки. ПТМ-4 може спрацювати і як протипіхотна – вона має 1,4 кг вибухової речовини і для того, щоб заряд спрацював достатньо навіть 50 грам металу. Час роботи цієї міни до самодеактивації налічує до 120 днів. Враховуючи той факт, що до лівого берега Дніпра відстань становить менше 15 км, а час «приходу» не встановлений, було прийнято рішення про ліквідацію системи на місці», — розповідає гвардієць Дмитро.

Окрім відносно нових розробок противника, доводиться зустрічати й зразки ще радянського виробництва, таких як міни ТМ-83.

«Ця міна є протитанковою, протибортовою. Вона має два датчики цілей – сейсмічний та оптичний. При наближенні техніки сейсмічний датчик вловлює вібрації ґрунту та передає один сигнал на виконавчий прилад, а другий – на оптичний датчик. При підході техніки на траєкторію дії оптичного датчику відбувається вибух. Особливість міни ТМ-83 в тому, що вона є дистанційною – формується плазмове мідне ядро, яке на відстані до 150 метрів може пробити броню товщиною до 1 метра. Цю міну заборонено знімати. Знешкодити її можна лише застосуванням крупнокаліберної зброї на місці виявлення», — говорить сапер.

Від початку року силами саперів Криворізької бригади Національної гвардії було обстежено та розміновано територію площею понад 4 га та 44 кілометри суцільної лінії електропередач.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога