СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу

5 червня стало відомо про затримання трьох агентів фсб, які збирали розвіддані та передавали ворогу. Серед затриманих був і мешканець Кривого Рогу. Про це повідомляє Служба безпеки України.

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу

Операція проходила одразу в трьох областях України. У наслідок комплексу заходів силовики виявили і затримали трьох колаборантів та змогли визначити особу їхнього російського куратора. Зловмисники шпигували за так званими «центрами прийняття рішень». Збирали дані про розміщення особового складу, озброєння та техніки. 

Плату за кожне виконане завдання фсбшники отримували на власні картки. Сума залежала від терміновості та якості виконаної роботи, колаборанти могли одержати до 550 доларів США. Агресора цікавила інформація про центральну та південну частину країни.

У Кривому Розі викрили агента з позивним «Грім». Він діяв за «легендою» безробітного. Постійно змінював місце роботи і влаштовувався на підсобні роботи на критичних об’єктах або поблизу них. Також зловмисник малював схеми оборонних рубежів Кривого Рогу, позначав місця зберігання техніки та боєприпасів у місті.

На Вінничині  правоохоронці затримали місцевого жителя, який проводив фото- та відео зйомку об’єктів та прилеглої місцевості з вікон магазинів та інших будівель, розташованих неподалік. Таким чином агент намагався визначити координати Штабу Командування Повітряних Сил ЗСУ та підрозділів Національної гвардії.

В Одесі викрили агента, який мав дізнаватися паролі для пересування по місту в комендантську годину та для проїзду блокпостів. Для цього зловмисник намагався використовувати своїх знайомих серед військових та правоохоронців. Було в колаборанта ще одне завдання – визначати GPS-координати військових об’єктів Одеси. Він об’їжджав місцевість і позначав локації на електронних картах.

На основі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 «Лержавна зрада, вчинена в умовах воєнного стану». На зрадників чекає покарання у вигляді позбавлення волі на п’ятнадцять років або довічно.

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу1

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу2

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу3

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу4

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу5

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу6

 

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу7

СБУ знешкодила групу агентів фсб, які шпигували за «центрами прийняття рішень»: серед них мешканець Кривого Рогу8

 

Джерело

Новости Кривого Рога