Сексизм у політиці та бізнесі: у Кривому Розі говорили про сучасні проблеми жінок

Сексизм у політиці та бізнесі: у Кривому Розі говорили про сучасні проблеми жінок0

Вже четвертий місяць поспіль у ДУЕТі відбуваються зустрічі у рамках проєкту «Феміністичний квартал». На перших зустрічах говорили про те чому між українським спротивом та фемінізмом так багато спільного та про жіночу силу та літературу. На черговій зустрічі побували і журналісти krivbass.city

Цього разу говорили про сексизм у бізнесі та політиці, спікеркою була депутатка, філантропка та власниця бізнесу Нуне Волкова.

Сексизм у політиці та бізнесі: у Кривому Розі говорили про сучасні проблеми жінок1

«Нуне Волкова була першою людиною, яка відгукнулась на ідею цього проєкту. Тому логічним є те, що вона одна зі спікерок наших зустрічей, оскільки у неї дуже широке поле діяльності. Вона мала змогу обрати самостійно про що спілкуватися із криворіжцями і я впевнена, що саме вона фахово розповість про сексизм у двох таких сферах, як політика та бізнес», — зазначила Ольга Костіна, співзасновниця ініціативної групи «рівні у кривому».

Читайте також: У Кривому Розі стартував проєкт «Сталеві криворіжці. По той бік фронту»

У сучасному світі склався стереотип про те, що жінка – це лише про творчість. І якщо люди – всі різні, то жінки – однакові. Багато чоловіків навіть не розуміють, коли вони проявляють до жінки сексизм, зазначає спікерка заходу Нуне Волкова. Воно говорить, що неодноразово бачила у свій бік від чоловіків такі прояви, і коли розпочинала бізнес, і коли робила перші кроки у політиці.

Сексизм у політиці та бізнесі: у Кривому Розі говорили про сучасні проблеми жінок2

«Коли я починала бізнес мені було лише 24 роки. Робила все сама, без допомоги батьків, чоловіків і т.п. Але звісно всі кліше на мене навісили, вони й досі мене переслідують. Навіть ті люди, які бачили всі етапи моєї роботи, мого зросту у бізнесі, які бачили кожен крок – все одно кажуть, що щось там не так, неможливо, щоб вона сама це все зробила. Жінка стикається з однаковими проблемами у бізнесі та політиці. І Найголовніша – це зверхнє ставлення до тебе від чоловіків», — зазначила Нуне Волкова.

Спікерка наголошує, що це складно для жінки, найбільш зверхнє ставлення можна бачити від чоловіків за п’ятдесят, які виховувались у радянські часи. Такі чоловіки не розуміють чому жінку може образити, наприклад, вислів – «Якщо ти не хочеш, щоб тебе зґвалтували, то не треба бути такою гарною».

Сексизм у політиці та бізнесі: у Кривому Розі говорили про сучасні проблеми жінок3

«Також була ситуація, коли під час передвиборчої кампанії я підійшла до людей, дала їм газету із закликом прочитати, дізнатись про нас більше і, можливо, проголосувати. В цей час один із чоловіків дістає гроші, рахує і дає мені 100 доларів із фразою: «На, ну скільки ти там коштуєш?». Ці чоловіки були поважного віку», — розповіла Нуне Волкова.

І таких ситуацій, на жаль, ще досить багато у XXI столітті. Найперше, зазначає спікерка, що потрібно робити – це працювати з жінками, щоб вони відчували той момент, де вони об’єктивовані. Адже саме жінки виховують дітей і мають дуже великий вплив на своїх синів, які зростають. І чим більше жінка буде відстоювати свої права, тим швидше чоловіки зрозуміють, що це не норма, таке ставлення до жінок.

Нагадаємо, що останні дні травня були насиченими на події у Кривому Розі та країні, про основні у дайджесті тижня розповіли журналісти krivbass.city.

Джерело

Новости Кривого Рога