Що не зможуть задекларувати українці: розробили редакцію законопроєкту про поводження з вогнепальною зброєю

Відповідно до проєкту закону про порядок отримання, декларування і поводження з вогнепальною зброєю, громадяни не зможуть задекларувати кулемети та вибухонебезпечні речовини. Метою цього проєкту є захист громадян від кримінальної відповідальності. Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Що не зможуть задекларувати українці: розробили редакцію законопроєкту про поводження з вогнепальною зброєю

МВС з парламентарями розробили збалансовану редакцію проєкту закону про «Про внесення змін до Закону «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю» (№ 9538), який мають розглянути у Верховній Раді. Він покликаний захистити громадян від кримінальної відповідальності за незаконне володіння зброєю. З іншого боку, посилити контроль органів влади за її обсягом. 

Кожен громадянин України, що має незареєстровану зброю, повинен звернутися до підрозділів Національної поліції та поставити її на облік. Але після завершення воєнного стану – здати назад.

Проте заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий наголосив: «Громадянин зможе задекларувати такі види зброї, як бойовий пістолет, автомат, снайперська гвинтівка відповідного калібру. Водночас зброя, яку ми називаємо військовою, а також гранатомети, кулемети і вибухонебезпечні речовини задекларувати неможливо».

Джерело

Новости Кривого Рога