Слово «грант» вже зовсім не нове для українського соціаума, однак, незважаючи на те, що саме слово вже досить знайоме українцям, участь в грантових програмах для нас справа відносно нове і не таке поширене, як в країнах Європи або в США.
Програма Scholarship в Україні — це і є грантовий проект, який не тільки роздає гроші талановитим студентам, але ще і популяризує грантові програми, мотивуючи студентів займатися науковими роботами.
Трохи історії
Саме слово «Scholarship» має англійське походження і перекладається як «стипендія». На сьогоднішній день це вже шостий грантовий конкурс в рамках програми Scholarship в Україні і четвертий в рамках програми Scholarship ВНЗ.
Ідея проекту народилася навесні 2018 року, коли інтернет-маркетингове агентство CyberShark вирішило спробувати ще один напрямок роботи. Керівництво компанії розуміло важливість не просто підприємницької діяльність, а діяльність, яка б несла більше соціальної користі, особливо, для молодого покоління.
В рамках щойно народженого проекту були залучені партнери та сформована команда, які поклали початок масштабному грантового проекту.
В якості партнера був притягнутий сервіс порівняння кредитних пропозиції «Дельта-Кредит». Призовий фонд першого проекту Scholarship в Україні склав 25 400. Це сума, яку отримували студенти-переможці в якості оплати одного року навчання у ВНЗ — по 12 700 грн. Грантодателями в цьому випадку виступили «Дельта-кредит» і компанія-засновник проекту — CyberShark. Одне перше місце віддавалася роботі на тему маркетингу, інше — на тему фінансів.
Перший грантовий проект був розрахований на студентів фінансових і маркетингових спеціальностей, тому, і тема була обрана профільна. У ньому взяли участь студенти багатьох міст України, включаючи Харків, Одесу, Львів, Дніпро, Київ, Суми, Чернівці та ін.
З надісланих конкурсних робіт були відібрані три найкращі і їх автори були запрошені на презентацію і захист своїх проектів. Кращу роботу обирало журі і переможець отримав суму 12 700 грн для оплати року навчання. Студенти, які посіли друге і третє місце, отримали заохочувальні призи.
Другий конкурс відбувся на початку 2019 року і тоді теж було три переможця. Студенти, які посіли перші місця, отримав стипендію в розмірі по 12 700 грн, другі і треті місця отримали заохочувальні призи. На цьому етапі було залучено вже більше партнерів. Ними виступили:
- Credit Panda — фінансово-інформаційне агентство
- TurboZaim — сервіс порівняння фінансових послуг
- LoomsHosts — сервіс по підбору хостингів
Ознайомитися з уже проведеними конкурсами можна на офіційному сайті проекту «Scholarship в Україні» —
https://scholarship.in.ua/provedennye-konkursy/ .
Scholarship для ВНЗ сьогодні
За ці неповні два роки грантовий проект значно розрісся, він став пізнаваний в масштабах всієї України, залучаються все нові і нові партнери, з кожним конкурсом їх стає більше. Зростає і команда проекту.
Проект, що стартував влітку цього року відзначився розширеним колом не тільки залучених грантодавців, а й збільшеними можливостями для українських студентів. На цей раз в конкурсі можуть взяти участь студенти всіх ВНЗ і спеціальностей — як технічних, так і гуманітарних. Все тому, що тема для учасників обрана універсальна і узагальнююча — фінансова грамотність населення.
Призовий фонд конкурсу складає 63 тис. Грн, кінцевий термін подачі заявок — 20 грудня. На офіційному сайті проекту можна подати заявку для участі в конкурсі. Оскільки грантодавців три, буде, як і в попередньому конкурсі, три перших місця, три других і три третіх місця. На цей раз переможці, які посіли перші місця, отримають по 15 тис. Грн.
Хочеться більш детально зупинитися на самих грантодавців, які виступають основними спонсорами в осінньому конкурсі проекту Scholarship в Україні.
- Інформаційно-фінансовий портал Maanimo.com. Якщо вам потрібна повна інформація з світу фінансів, страхування та банківського сектора, то саме такий контент представлений на даному сайті. Аналітичні статті від провідних фахівців фінансів, економіки та страхування, графіки зміни курсу валют і вартості дорогоцінних металів — це лише невеликий перелік того, якого роду інформацію надає даний портал. Якщо ви хочете тримати руку на пульсі бізнес- і фінансових новин, ви знайдете це на Maanimo.com. Також сайт приділяє досить багато уваги висвітленню такої теми, як криптовалюта — https://maanimo.com/scholarship.
- Інформаційний портал Вanker.ua надає вичерпну інформацію про все, що відноситься до банківського сектору. Довідкова інформацію про будь-якому банку України, дані про курси валют — починаючи від середньозваженого, закінчуючи курсом валют, установленим Нацбанком. Вanker.ua — кращий агрегатор, що дозволяє порівняти послуги кредитів і депозитів серед українських банків — https://banker.ua/grant/.
- Всі дані про страховий ринок України, про страхові компанії та їх послуги в повній мірі надає портал ukrstrahovanie.com.ua. Примітним цей сайт є і наявністю свіжих і актуальних відгуків від реальних користувачів про діяльність тієї чи іншої страхової. Детально на сайті надана інформація про види страхування, їх особливості в різних страхових компаніях. Актуальні новини в секторі страхування дають користувачеві повну картину про стан страхового ринку України — https://www.ukrstrahovanie.com.ua/student-grant.
Однак, найголовніша спільна риса, яка об’єднує всі три портали — це висока соціальна та громадянська відповідальність їх власників, бажання стимулювати молоде покоління до дій, що допомагають домагатися нових успіхів на життєвому трампліні.
Контакти організаторів:
тел.: +38 067 622 62 82
email: [email protected]
Дерзайте! Беріть участь в програмі Scholarship в Україні, оскільки у вас є реальний шанс стати одним з трьох переможців, враховуючи, що в середньому на одне перше місце претендують 10 робіт. Не пропустіть свій шанс!