Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва

4 липня бійці однієї із артилерійських бригад отримали унікальну бойову техніку. Створена у нашому місті реактивна система залпового вогню «Партизан» — втілення криворізької винахідливості. Встановлена вона на базі пікапів, а виготовляється з деталей від знищених ворожих РСЗВ та дозволяє нашим артилеристам бути надзвичайно мобільними та ще ефективніше нищити ворогів. Три такі бойові машини зібрали та передали захисникам за сприяння Ради оборони Кривого Рогу на чолі з Олександром Вілкулом.

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва

Зараз саме бійці підрозділів артилерії, в тому числі – і реактивної, виконують найважливішу роботу зі стримування окупантів на лінії фронту. Але у ворога артилерія також є, до того ж там її, на жаль, набагато більше. Нівелювати чисельну перевагу можна навченістю особового складу та унікальними екземплярами техніки. Саме за останнє взялася Рада оборони Кривого Рогу. 

За сприянням Ради оборони міста у Кривому Розі створили унікальну мобільну реактивну систему залпового вогню, яку військові уже охрестили «Партизаном». Виготовляється вона на базі позашляховиків, а у якості пускової установки використовують три направляючі від «Граду». Беруть їх із знищених чи підбитих ворожих РСЗВ. 

Такий «міні-град» в контексті нашої війни має ряд надзвичайно важливих переваг над «старшими» аналогічними машинами. Найбільша із них – надзвичайно висока мобільність. Позашляховик набагато легший і завдяки своїй прохідності може швидко змінювати своє місце розташування, навіть рухаючись по бездоріжжю. Розгортання для проведення залпу складає всього дві хвилини – потрібно лише випустити упори та навестись на ціль.

За час, поки «Партизан» виїде на позицію, відстріляється та поїде, ворог просто не встигне ударити у відповідь, що значно знижує загрозу для життя та здоров’я наших артилеристів. Крім того, «Град» — створений на шасі «Уралу» або «Зілу», які самі по собі – дуже гучні машини, в полях їх чути на кілометри. «Партизан» же, створений позашляховику, в рази тихіший, що дозволяє йому довше залишатися просто непоміченим. 

Як і решта РСЗВ, працює «Партизан» в батареї, із трьох машин. Боєприпаси до них можна підвозити на такому ж пікапі, а за потреби – швидко перезарядитися та дати повторний залп. 

Головна ж відмінність того самого «Граду» — це робота по площині. «Град» випускає десятки снарядів, які падають просто по площі, в надії, що якийсь із них влучить. Буває так, що не влучає жоден, а снаряди витрачаються. «Партизан» же за залп може випустити всього три снаряди, відповідно – робота по площі для нього не доступна. Тому, криворізькі умільці значно попрацювали над точністю пускової установки. У цьому аспекті «Партизан» схожий навіть більше на міномет, який, однак, б’є реактивними снарядами на відстань до 20 кілометрів. 

Створення такої системи відбувалося за приватні кошти за сприяння Ради оборони міста. Її радник Олександр Пискун зазначив: «За майже півтора роки війни Рада передала більше 30 одиниць переобладнаних військових автомобілів. Це і РСЗВ, і зенітні спарені кулемети. Останні обороняють об’єкти критичної інфраструктури від «шахедів», в тому числі – на Криворізькому напрямку. Система «Партизан» же – дуже ефективна та мобільна. Це черговий сюрприз для окупантів».

4 липня партію із трьох «Партизанів» передали до 43-ї окремої механізованої бригади. На передачі був присутній особисто очільник Ради оборони міста Олександр Вілкул, який зазначив: «Продовжуємо допомогу нашим військовим. Ще не в промислових масштабах, але вже десятки штук виготовили з трофейних розбитих градів та пікапів. Такі невеличкі «Гради» вже виявили свою високу ефективність. Це все зроблено на наших підприємствах, хлопці навчилися і стволи зводити, та кажуть – це дуже ефективна зброя. Вже сьогодні ці машини вирушають на фронт».

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва1

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва2

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва3

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва4

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва5

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва6

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва7

Швидкі, прохідні та «пекельні» для окупантів: Рада оборони міста передала військовим РСЗВ криворізького виробництва8

Джерело

Новости Кривого Рога