Скандал в Кривому Розі з «Книгою пам’яті» — що стало каталізатором

Як вважає депутат міськради Наталя ШИШКА, «Ні дня без скандалу» — під таким девізом, схоже, продовжує жити Кривий Ріг у такій суспільно-важливій і делікатній справі, як вшанування пам’яті загиблих у сучасній російсько-українській війні

Вступне слово Олександра Вілкула в «Книзі пам’яті» в Кривому Розі

Цього разу скандал розгорівся навколо «Книги пам’яті воїнів Кривого Рогу, загиблих за Україну», перший том якої накладом 1000 екземплярів вийшов друком.

Замовником видавництва «Книги» виступив комунальний заклад «Міський історико-краєзнавчий музей» в особі його директора Олександра Мельника. Він же зазначений як один з упорядників.

Дизайн оригінал-макету видання, першого із очікуваної серії, виконав ФОП Чернявський Денис Олександрович, друк — ТОВ «ЛАНДПРЕСС» міста Харкова.

Упорядниками «Книги» зазначені також старший науковий співробітник, заслужений працівник культури Олександр Мельник, заступник директора з обліку та збереження музейних цінностей Ірина Стеблина, старший науковий співробітник Марія Никитенко, головний зберігач фондів музею Андрій Чубенко.

У першому томі «Книги пам’яті» зібрані історії 162 криворіжців, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від час проведення антитерористичної операції (АТО), операції Об’єднаних сил (ООС) в Донецькій та Луганській областях за період 2014-2022 років.

У вихідних даних «Книги» вказано, що вона створена за підтримки виконкому Криворізької міської ради та громадської організації «Набат Кривбас», яку очолює депутатка міської ради від Блоку Вілкула Вікторія Третяк.

А ініціатором створення, як зазначено у вступі, виступив голова ради оборони міста Олександр Вілкул, який і сприяв її виданню.

В чому полягало це сприяння, невідомо, оскільки видавництво «Книги» здійснено за бюджетні кошти: 27,1 тис. грн. за розробку дизайну оригінал-макету книги, 324,8 тис. грн. — за друк, і це ще не всі витрати.

При цьому фото самого Олександра Вілкула разом з передмовою від його імені розміщені на початку книги.

Це і стало тим тригером, який спровокував скандал. Адже по суті «Книга пам’яті воїнів Кривого Рогу, загиблих за Україну» стала рекламним носієм для особи з очевидними електоральними намірами, яка не має жодних владних повноважень та не займає офіційних посад, а є сином в. о. обов’язки міського голови.

До того ж, у той час, коли ті, чиї життєписи розміщені у першому томі «Книги», воювали і віддавали за Україну життя, цей пан ще заявляв у публічному просторі, що на Сході України має місце громадянський конфлікт.

Знаючи про те, що ставлення до персони Олександра Вілкула з його сумнівною з правової точки зору діяльністю на сьогодні є, м’яко кажучи, неоднозначним, упорядники розмістили у «Книзі» саме його фото, а не, скажімо, фото в. о. міського голови Юрія Вілкула.

Зважаючи на проросійський політичний бекграунд політика Олександра Вілкула, це виглядає як спроба відбілення його репутації.

Наталя ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога