Скасування далеких мандрівок та увага до безперервного розвитку: МОЗ пропонує новий порядок атестації медпрацівників

Міністерство охорони здоров'я України розробило нову модель атестації для медичних працівників, яка має зробити цей процес більш сучасним та зручним. Концепцію відомство винесло на громадське обговорення.

Скасування далеких мандрівок та увага до безперервного розвитку: МОЗ пропонує новий порядок атестації медпрацівників

У планах зробити атестацію ближчою.  Її проводитимуть безпосередньо за місцем роботи, тому  медичним працівникам більше не потрібно буде їздити до спеціальних центрів та витрачати час на очікування. Разом з цим, центральні та регіональні атестаційні комісії будуть ліквідовані. Їх замінять спеціалісти на місцях, які добре знають свою роботу та потреби колег.

Проходити атестацію потрібно буде раз на п'ять років. Працівнику не потрібно буде навіть подавати заяву для цього – процес зроблять автоматичним. Виняток, лише для охочих отримати вищий рівень позачергово. До речі, звичні категорії теж планують скасувати.

Для підтвердження кваліфікації медичні працівники повинні будуть набирати певну кількість балів безперервного професійного розвитку (БПР). Для лікарів та інших професіоналів мінімальна кількість балів на рік становить 50, для медсестер та інших фахівців – 30.

До чергової атестації протягом 5 років потрібно накопичити не менше 250 балів лікарям та іншим професіоналам та 150 балів медсестрам та іншим фахівцям.

Обов'язковими напрямами проходження БПР визначили:

—  етичні питання та комунікаційні навички;
—  стандарти меддопомоги та фіксація тілесних ушкоджень;
—  цифрова компетентність;
—  невідкладна допомога та інфекційний контроль.

Крім цього, до особистого освітнього портфоліо, яке працівник сфери щорічно має подавати до відділу кадрів за місцем роботи до 1 березня, додали розділ «Індивідуальні цілі професійного розвитку на рік». 

Нагадаємо, раніше ми писали, що оприлюднили список препаратів, ціни на які знизять на 30%.

Джерело

Новости Кривого Рога