Скловата — основні характеристики, переваги та недоліки

Кожен домовласник, який дбає про те, щоб у його будинку було тепло не тільки в літню пору року, а й під час морозів, має відповідально підійти до утеплення свого житла. Для цього потрібно правильно підібрати утеплювач. Одним із найпопулярніших представників групи теплоізоляційних матеріалів є утеплювач із скловолокна. Але, перш ніж купити скловату, давайте ознайомимося з її характеристиками, перевагами та недоліками.

Основні властивості

Виготовляється скловата із сировини природного походження, завдяки чому є екологічно чистим продуктом. Це перероблене скло, пісок, вапняк та кальцинована сода. Усі складові потрапляють у піч та розплавляються під дією високої температури. Потім розплавлене скло падає з висоти в чашу, яка обертається утворюючи тонкі нитки волокна, що виходять з безлічі отворів чаші. Далі скляні волокна потрапляють на конвеєрну стрічку, де на них розпорошують полімерний клей і поміщають ще в одну піч. Там матеріалу надають форму прямокутного пласта. Зовні він нагадує ковдру, що складається зі сплутаних волокон, що утримують усередині повітря. На остаточному етапі пласт розрізають на плити певного розміру, пресують та упаковують. На полиці магазинів вона потрапляє у вигляді рулонів чи плит. Скловата досить пружний матеріал, тому після розпакування вона легко відновлює свою виробничу форму.

Переваги скловати

  1. Один з найважливіших критеріїв, за який цінується цей вид утеплювача, це його теплоізоляційні властивості. Теплопровідність матеріалу становить 0,035-0,037 Вт/(м*К).
  2. Скловата має невластиву для своїх конкурентів, пінопласту та пінополістиролу, гнучкість, завдяки чому матеріал щільно прилягає до поверхні. З таким утеплювачем з’являється можливість виконувати ізоляційні роботи в конструкціях з нестандартним рельєфом.
  3. Паропроникна здатність – матеріал не створює перешкоди для проходження водяної пари, тому волога не накопичується в товщі конструкції і, як наслідок, не створюється середовище для розвитку грибка та плісняви.
  4. Скловолоконний утеплювач має чудову стійкість до високих температур. Він здатний зберігати свою структуру навіть за тривалого термічного впливу до 450°С.
  5. Крім високих теплоізоляційних якостей, скловата зарекомендувала себе як звукоізоляційний матеріал. Її волокниста структура відмінно справляється зі звуковими хвилями та вібраціями.
  6. Вироблена з сировини без вмісту канцерогенів та шлаків, скловата не є токсичною і може застосовуватися навіть для дитячих садків та лікувальних закладів.
  7. Прийнятна ціна. До речі, із цінами на продукцію зі скловолокна можна ознайомитись онлайн. Наприклад, прийнятні ціни пропонує інтернет-магазин будматеріалів Баланс-Груп.

Недоліки

Скловолоконний утеплювач не позбавлений недоліків. Одним з таких виступає здатність скловати утворювати пил, який при попаданні на шкіру, в дихальні шляхи та очі викликає подразнення та свербіж. Тому при виконанні робіт не слід нехтувати засобами індивідуального захисту.

Також, при виборі цього виду теплоізоляції варто враховувати той факт, що скловата боїться підвищеної вологості. Її потрібно захищати від намокання, інакше набравши воду, вона втратить свої ізоляційні здібності.

Незважаючи на деякі недоліки, скловата залишається одним з найбільш затребуваних теплоізоляційних матеріалів.

Новости Кривого Рога