Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам’ять про Героїв Маріуполя

Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя

У Кривому Розі з’явиться новий настінний малюнок, присвячений полеглим Героям Азовсталі. Ініціював створення стінопису брат загиблого у Маріуполі азовця Дениса Комара. Одними з перших початок робіт побачили журналісти krivbass.city.

Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя1   Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя2

Читайте також: Кривий Ріг патріотичний: у місті з’явився ще один мурал присвячений ЗСУ(фото)

Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя3   Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя4

Роботу над стінописом розпочали у Саксаганському районі. Він буде розміщений на одній зі стін кінотеатру «Олімп». Мурал присвячений пам’яті військових, які героїчно боронили Маріуполь у перші місяці повномасштабного вторгнення росіян. Ідея його створення належить Данилу Давиденку, брат якого загинув у важких боях у Маріуполі.

Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя5«Кожен з нас може зробити свій внесок у наше суспільство. Я брат загиблого і мені дуже прикро, мене охоплює смуток через смерть брата, але я цей смуток беру і перенаправляю в дії, створюючи мурал. Мені досі боляче усвідомлювати, що брата немає, він і інші Герої будуть у цьому стінописі, у нашій пам’яті, бо поки ми пам’ятаємо, поки ми робимо такі пам’ятні місця, наші герої будуть жити в матеріальному світі», — поділився Данило Давиденко.

Втілити ідею стало можливим завдяки небайдужим українцям. Усього за добу люди задонатили на створення стінопису більше 30 тисяч гривень. На ці кошти закупили частину необхідних матеріалів.

Підтримав ініціативу створення муралу також психолог і інструктор з тактичної медицини Павло. Він самостійно підготував стіну до нанесення зображення,  виконав всі фасадні роботи та надав свої матеріали та інструмент. Долучився також власник кінотеатру, який дав дозвіл на створення пам’ятної художньої роботи на одній зі стін «Олімпу» і виділив додаткові кошти на фарби.

Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя6   Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя7

Приблизний розмір стінопису 5 метрів у висоту і шість –у довжину. Ідея зображення належить Данилу Давиденку, а над ескізом працював художник Євген. На це у нього пішло три тижні. Також митець виконає всі роботи по нанесенню зображення на стіну.

Смуток перенаправляємо в дії: у Кривому Розі створять мурал у пам'ять про Героїв Маріуполя8«Я не військовий, але своїми роботами піднімаю дух військовим і всім людям, підтримую патріотичну ідею. Ескіз ми почали робити ще восени, але потім завадила погода і багато інших обставин. Мурал матиме дуже багато елементів і деталей, хочеться всі їх промалювати якісно. Стиль роботи — це живопис з елементами графіки і вуличного графіті. Акцент на контурі, він виділяє загальну композицію, завдяки чому можна роздивитися кожен елемент», — розказав митець.

Раніше Євген вже створював патріотичні мурали на стінах багатоповерхівок. Зображення українки на Інгульці та ляльки-мотанки з козаком на Даманському-його рук справа.

За приблизними підрахунками на створення муралу піде місяць-півтора, все залежить від погодних умов. Автори ідеї планують розмістити над малюнком піддашник, аби вберегти його від дощу, сонця та снігу. У вечірній час стінопис підсвічуватимуть, аби його змогли краще роздивитися перехожі.

Раніше ми писали: у Кривому Розі з’явився мурал на честь криворіжця, захисника Маріуполя Єгора Біркуна – фото.

 

Джерело

Новости Кривого Рога