Сотні авіабомб та десятки тисяч вибухонебезпечних предметів щомісяця: скільки в Україні знищується боєприпасів при розмінуванні

Після початку повномасштабного вторгнення Україна стала найбільшим мінним полем у світі. Близько третьої частини її території – майже 180 тисяч квадратних кілометрів забруднено вибухонебезпечними предметами. З 24 лютого минулого року очистити вдалося менше 1000 кв.км. На решту піде мінімум 10 років. Скільки ворожої вибухівки саперам доводиться знешкоджувати щомісяця, підрахував аналітичний портал «Слово і Діло».

Сотні авіабомб та десятки тисяч вибухонебезпечних предметів щомісяця: скільки в Україні знищується боєприпасів при розмінуванні

За даними ДСНС, з початку повномасштабного вторгнення сапери очистили 875,4 кв. км із більш ніж 180 000 кв. км забруднених вибухонебезпечними предметами. І лише із цієї невеликої частини знешкоджено майже 394 987 предметів. У тому числі майже 3 000 авіабомб.

Найактивніше розмінування проводилося із квітня по червень минулого року, якраз після виходу терористичних військ із північних регіонів нашої країни. Тоді у квітні розмінували 106,2 кв. км території, у травні – уже 108,4 км, а у червні аж 363,9 км, знищивши при цьому 128 600 вибухонебезпечних предметів. 

Натомість, найбільше авіаційних бомб було знешкоджено на початку війни – коли ворожа авіація ще намагалася залітати далеко вглиб української території. Так, лише за кінець лютого-початок березня минулого року їх знешкодили 1 364 штук. Для розуміння, за цьогорічний квітень це число склало  лише  17 авіабомб. 

У травні ж 2023 року, росіяни знову вдалися до безуспішного терору українських міст. До шахедів та крилатих ракет додалися ще й КАБи – кориговані авіабомби. Як наслідок, за минулий місяць ДСНСникам довелося знешкодити 41 630 вибухонебезпечних предметів та 732 авіабомби (другі за величиною значення протягом всієї війни). 

Найбільш замінованими за даними ДСНС досі залишаються Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас.

Джерело

Новости Кривого Рога