Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»

26 травня у Кривому Розі академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» представив свій творчий набуток членам Експертної ради Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА».

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»

У самому серці Кривого Рогу, на сцені криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» відбулася неймовірна подія – презентація творчого набутку театру перед членами Експертної ради Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА». Спеціальні гості приїхали до Кривого Рогу, щоб особисто переглянути виставу, яка була включена до лонгліста V-го Всеукраїнського театрального фестивалю. 

Автори при створенні драми надихнулися творами видатного бельгійського письменника Моріса Метерлінка. Постановка заснована на сюжетах «Сумний вальс» та «Сліпі». Режисер-постановник Олександр Бєльський зібрав дві паралельні сюжетні лінії унікальної сценічної творчості, що розкриваються через пластичну драму «Співи сонця і тіні».

Перша сюжетна лінія втілена в асоціативних картинах, які надихнулися сібеліусівською музикою. Композитор витонченою журбою підносить ці картини до рівня загальної моделі існування людини. Це музичне перетворення допомагає осягнути універсальність та глибину людського буття.

Друга сюжетна лінія базується на мотивах творів метерлінківських «Сліпих». В цій інтерпретації символи набувають нових змістовних відтінків: Острів стає уособленням Землі у Всесвіті, Сліпці втіленням безвиході людства, а Поводир — надією, яку люди втратили. Вистава пропонує глядачеві відповіді на запитання, які стосуються сутності нашого існування: де ми живемо, хто ми є, у що ми віримо, чи є надія після розпачу, які цінності є для нас. Вона також пропонує пошук сили, яка веде тих, хто прагне рухатися вперед попри перешкоди та негаразди.

Основна ідея цієї пластичної драми — непереможне життєлюбство, яке перевершує навіть хвороби та смерть. Воно залишається після того, як людина покинула світ, перетворюючись на світло, що освітлює шлях усім нащадкам.

«Нам приємно їздити містами України й бачити, що життя триває. Бачити людей, що з захватом приходять на ці вистави. Тим більше, що ця вистава вже номінована. Вона вийшла в лонгліст — це вже певна перемога. Я в захваті від того, що в місті, яке є прифронтовим, вирує життя, і є такі прекрасні вистави», — розповіла Ольга Стельмашевська, голова експертної ради Всеукраїнського фестивалю «ГРА».

Варто зазначити, що у номінації «За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру» змагатимуться такі визначні постановки, як «Бал» від Київського національного академічного театру оперети, «Лісова пісня» від Дніпропетровського академічного театру опери та балету, «Співи сонця і тіні» від Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», а також «Стіна» від Insha Dance Company.

Нагадаємо, що у криворізькому театрі «Академія руху» вже представили спектакль «Співи сонця і тіні». https://one.kr.ua/news/41283

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»1

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»2

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»3

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»4

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»5

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»6

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»7

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»8

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»9

Співи сонця і тіні: криворізький театр «Академія руху» розкриває свої творчі скарби на фестивалі-премії «ГРА»10

Джерело

Новости Кривого Рога