Справу про «гараж-міраж» в центрі Кривого Рогу ведуть правоохоронці

Триває кримінальне провадження у справі про підробку документів у процесі реєстрації речового права на об’єкт незавершеного будівництва готовністю 25% та подальшого відведення під нього земельної ділянки комунальної форми власності, повідомляють в Кривому Розі Наталія ШИШКА та «Домашня газета»

Гаражі посеред двору намагається збудувати з порушеннями підприємець в Кривому Розі

Ідеться про той самий басейн-гараж на пр. Гагаріна (нині Університетський), 33 в Кривому Розі. Тим часом Мінюст своїм наказом за результатами перевірки заблокував на два місяці доступ до Реєстру речових прав на нерухоме майно державній реєстраторці Глеюватської сільської ради Олені Волос.

Це та реєстраторка, яка зареєструвала Данилу Варицькому речове право на недобудований гараж, якого насправді нема. Втім, той факт, що ніякого гаража там і на відсоток нема, ще належить встановити будівельній експертизі в рамках кримінального провадження. Тому що Мінюстом за зверненням громадянки проводилась камеральна перевірка, тобто, лише за документами.

Як зазначено у акті перевірки, державною реєстраторкою Оленою Волос допущено порушення низки статей Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». В результаті вона здійснила реєстрацію без документа про відведення землі під будівництво, тоді як наявність речових прав на земельну ділянку є обов’язковою умовою реєстрації недобудів.

Власне, для того, щоб у подальшому захопити шмат комунальної землі в дуже привабливому місці, замовнику будівництва і знадобилась незаконна реєстрація речових прав на як начебто недобудований гараж. Хоча на ділянці в наявності тільки засипаний землею відкритий басейн — справжнє диво міської інфраструктури радянських часів.

В результаті перевірки державна реєстраторка Глеюватської сільради Олена Волос позбавлена права доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на два місяці. І таке з нею сталося не вперше, з тією лише різницею, що раніше її позбавляли доступу на місяць.

Ухвалюючи своє рішення за результатами перевірки, комісія Мінюсту виходила з того, що виявлені порушення, які полягають у недотриманні встановленого порядку та процедур, створюють загрозу гарантіям непорушності права власності та існуючому правопорядку.

В цьому випадку — права власності територіальної громади, оскільки йдеться про комунальну землю.

Згідно з Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якщо в результаті перевірки виявлено прийняття державним реєстратором рішень з порушенням законів, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів.

Що ж буде із самою реєстрацією? Правда ж, ви теж думаєте, що криворізькі чиновники від містобудування так обурені діями нахабного забудовника вкупі з реєстратором, що уже готують позов до суду про скасування реєстрації речових прав на гараж? Якого, до того ж, нема. Тоді ми з вами однаково жартуємо. Так спішать у суд, аж перечіпаються.

Але, як кажуть, чим далі в ліс, тим… більше порушень допускають схематозники. Та і представники громади, обурені схематозом по захопленню землі від орудою чиновників, здаватись не збираються. І мають намір задіяти всі важелі впливу, які тільки доступні громадянам у правовій державі. Від мене особисто їм — респект і всіляке сприяння.

Наталія ШИШКА,
«Домашня газета»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога