США передадуть Україні кошти, конфісковані в російських олігархів. Гроші підуть на підтримку ветеранів

США передадуть Україні кошти, конфісковані в російських олігархів. Гроші підуть на підтримку ветеранів

Частина допомоги США піде на підтримку прозорості та підзвітності інституцій, діджиталізацію закупівель, посилення ключових реформ у боротьбі з корупцією, верховенство права та розслідування воєнних злочинів росії.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати вперше передадуть Україні активи, конфісковані у російських підсанкційних олігархів. Вони підуть на підтримку та реабілітацію ветеранів

Про це він сказав на спільній пресконференції із главою МЗС України Дмитром Кулебою.

«Ми вперше передаємо Україні активи, конфісковані у російських олігархів, які потрапили під санкції, які тепер використовуватимуться для підтримки українських військових ветеранів», — сказав Блінкен.

За словами держсекретаря США, «ті, хто сприяв агресивній війні путіна, мають заплатити за це».

Йдеться про 5,4 млн доларів, які планують скерувати на підтримку та реабілітацію ветеранів. Ці кошти передадуть в рамках допомоги Україні на понад 1 мільярд доларів, про яку оголосив Блінкен. 

Ця допомога включає 175 мільйонів доларів на компоненти систем ППО, ракети для HIMARS, боєприпаси, амуніцію та системи зв'язку. 100 мільйонів доларів підуть на забезпечення довгострокових військових потреб. 90,5 мільйона доларів — на гуманітарну допомогу з розмінування.

203 мільйони доларів підуть на підтримку прозорості та підзвітності інституцій, посилення ключових реформ, пов'язаних з боротьбою з корупцією, верховенством права та правосуддям, а також на розслідування воєнних злочинів, скоєних росією.

«Ця допомога також сприятиме діджиталізації з покращення та забезпечення прозорих закупівель інфраструктурних проєктів; управлінню у сфері охорони здоров'я для відновлення життєво важливих послуг», — йдеться у повідомленні Держлепу, яку цитує «Укрінформ».

300 мільйонів дол. скерують на підтримку правоохоронних органів у відновленні та підтриманні правопорядку на звільнених територіях, а ще 206 мільйонів доларів — на гуманітарну допомогу, продовольство, воду та притулок для вимушених переселенців в Україні та біженців за кордоном.

Джерело

Новости Кривого Рога