Свято Трійці: прикмети та заборони одного з найважливіших християнських свят

Свято Трійці: прикмети та заборони одного з найважливіших християнських свят0

Ще в дохристиянські часи люди, які жили на території сучасної України, святкували Зелені свята. Це був давній культ рослинності, а тому цього дня було прийнято прикрашати свою домівку різноманітною зеленню. Пізніше це свято застосували до церковної події — Трійці.

Свято багате на прикмети та заборони. Наші пращури намагалися суворо їх дотримуватися. Сучасні українці менш обізнані у цих питаннях, тому ми підготували для вас цілий перелік того, в що вірили і чого дотримувалися попередні покоління українців, почнемо з прикмет Трійці.

Дуже багато прикмет стосувалися шлюбу. Так, Трійця була вдалим часом для сватання — якщо у цей час відправляли сватів, а на Покрови 14 жовтня гуляли весілля, то це вважалось запорукою вдалого подружнього життя.

Читайте також: Привітання із Трійцею можуть бути найрізноманітнішими, але основна ідея — висловити радість та побажати благословення, миру і любові. Журналісти krivbass.city зібрали п’ять варіантів текстових привітань із Трійцею

Також для більшої вірогідності шлюбу скатертину, якою застеляли святковий стіл, потім ховали і нікому не показували. Українці вірили, що від цього залежить, чи одружаться самотні члени родини — скатертина начебто мала допомогти зустріти гарну партію для шлюбу.

Ну і щоб закріпити результат, незаміжні дівчата мали бути привітними з усіма, щоб швидше вийти заміж.

По погоді на Зелену неділю українці визначали, яким буде урожай. Якщо на свято йде дрібний дощ, а потім одразу виходить сонце — господарський рік буде щедрим. Особливо, врожай ягід, грибів та зернових.

Також вважалося, що роса, яка випала на Трійцю, дарує вроду. Тому дівчата нею вмивалися, аби зберегти молодість і красу.

А от робити паркани, огорожі, будь-які перегородки на свято вважалося поганою прикметою. Це мало принести неприємності та хвороби.

Трави, зібрані на в цей день, за прикметами, мали цілющу силу. Їх відварювали і лікуватися ними весь рік. А гілку берези, зрізану на Трійцю, ставили на підвіконня як оберіг від злих духів.

Сонячна погода на Трійцю  передбачала спекотне і посушливе літо.

Також читайте: Скільки будемо відпочивати у червні та які найважливіші свята місяця

А якими ж були заборони на Трійцю?

Цей пункт вам особливо сподобається. У день свята була заборонена будь-яка фізична робота. За старих часів люди намагалися не рубати дрова, не працювати в городі. Вважалося, що у орача може загинути скотина, а у всього села гад знищить посіви. Суть заборони на роботу в свято не в тому, що робота гріховна, а в тому, щоб люди зосередилися на духовному.

Також на свято не прийнято було ходити на кладовища, поминати покійних в Батьківську суботу, яка передує Трійці. Це свято життя і любові, в ньому немає місця для смутку.

На Трійцю не можна купатися. Вважалося, що той, хто піде у водойму в цей день, обов’язково потоне, бо його потоплять русалки. Заборона зберігалася на весь Троїцький тиждень, митися в лазні можна було тільки на четвертий день після свята.

У День Святої Трійці заборонено вінчатися. Вважається, що шлюби, укладені в цей день, не будуть щасливими. А ось свататися на Трійцю можна і потрібно, вважається, що тоді сімейне життя буде сповненим любові і взаєморозуміння.

Раніше ми писали: Чи буде гроза 3 червня у Кривому Розі: синоптики дали прогноз погоди

 

Джерело

Новости Кривого Рога