Так скільки бюджет Кривого Рогу заплатив за Старлінки? Розбираються правоохоронці

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», якщо ви думаєте, що скандальна історія із закупівлею терміналів Starlink завершилася, то ви помиляєтеся. З’ясовувати обставини закупівлі взялися правоохоронці

280523 1 min

Вони намагаються в Кривому Розі дізнатися, що за обладнання купив Департамент освіти та науки для «Пунктів незламності», і яка справжня вартість терміналів для супутникового інтернету Starlink.

4 січня 2023 року було відкрито кримінальне провадження № 42023042060000007, в рамках якого Дзержинський районний суд Кривого Рогу надав дозволи на проведення огляду приміщень навчальних закладів, в які департамент освіти і науки виконавчого комітету Криворізької міської ради у грудні 2022 року закупив обладнання супутникового зв’язку Starlink. Слідчі хочуть встановити марку та модель обладнання, щоб призначити експертизу спрямовану на встановлення вартості предмету закупівлі.

Як встановлено досудовим слідством, службові особи департаменту освіти і науки виконавчого комітету Криворізької міської ради у грудні 2022 року провели пряму закупівлю у ФОП Олег Півень на загальну суму 2,6 млн. грн. (без урахування ПДВ) 40 комплектів супутникового зв’язку Starlink.

За даними слідства, вказана процедура закупівлі проведена в порушення вимог п. 28 ч. 1 ст. 1,п. 1-3, ч. 1 ст. 2, ч. 1 ст. 3 Закону «Про публічні закупівлі», відповідно до яких спрощена закупівля органами місцевого самоврядування може бути проведена за умов, що вартість предмета закупівлі товару або послуги дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн. грн. Оскільки очікувана вартість одиниці предмету закупівлі складає 2,6 млн. грн, а це є значно вищим від середньої вартості обладнання супутникового зв’язку Starlink.

Вказане свідчить про наявність достатніх підстав вважати, що в діях службових осіб департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради є ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України (службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки).

Правоохоронці вже здійснили тимчасовий доступ до документів департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради з метою встановлення технічних характеристик терміналів для супутникового інтернету Starlink.

Проте в договорі та в технічних характеристиках обладнання відсутня інформація щодо марки та моделі обладнання Starlink, що унеможливлює проведення товарознавчої та в подальшому економічної експертизи. В документах продавця терміналів інформація щодо марки та моделі обладнання Starlink також відсутня.

Слідчі просять надати дозвіл на проведення огляду 40 навчальних закладів, в яких знаходиться придбане обладнання, без його подальшого вилучення, з метою встановлення його марки моделі та технічних характеристик.

Ці дані потрібні для подальшого призначення ряду судових експертиз спрямованих на встановлення вартості предмету закупівлі та нарахування збитку завданого протиправними діями департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, які виразились у неналежному виконанні своїх службових обов’язків.

Клопотання слідчого про надання дозволу на проведення огляду суд задовольнив.

Нагадаємо основні моменти історії про Starlink’і.

21 грудня криворізькі освітяни провели закупівлю 40 терміналів для супутникового інтернету Starlink для обладнання «Пунктів незламності» в навчальних закладах міста.

Вартість цих терміналів була завищена вдвічі за інших замовників в Україні. Київський продавець терміналів Starlink не працював на Прозорро та раніше не приймав участі в аналогічних закупівлях.

27 грудня, після виходу матеріалу про закупівлю на сайті Наші Гроші.Регіон, замовник опублікував додаткову угоду №1 до договору №85 від 21.12.2022 р., якою вніс зміни у бік зменшення вартості обладнання. 29 та 30 грудня, згідно даних офіційного вебпорталу використання бюджетних коштів Spending.gov.ua, замовник повністю розрахувався із постачальником і сплатив за 40 терміналів для супутникового інтернету Starlink 2 млн. 334 тис. 400 грн. без ПДВ.

Таким чином, один термінал коштував 58 тис. 360 грн. Згідно укладеної угоди №85 від 21.12.2022 р. постачальник має надати акаунти для входу та сплатити абонентську плату за один місяць користування стандартним пакетом супутникового інтернету від Starlink з моменту поставки.

Вже 6 січня, після жвавого обговорення в медійному просторі вдвічі завищеної вартості терміналів Starlink, закуплених криворізькими освітянами, управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради опублікувало допис про те, що обладнання закупили ще й з технічним та абонентським обслуговуванням на 8 місяців (місяць при постачанні обладнання у 2022 р та 7 місяців у 2023 р) по кожному комплекту обладнання.

На підтвердження своїх слів пресслужба виклала якусь обрізану частину Договору №85-ТП про безоплатну підтримку обладнання, датованого 21.12.2022 р.
Проте такого договору про техпідтримку у тендері на Прозорро немає.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога